6. august 2020. Jozefína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Nemci bojujú s vtáčou chrípkou, zlikvidujú množstvo hydiny

SITA SITA SITA  24.11.2016 24.11.2016  

Nemecké ministerstvo poľnohospodárstva sprísnilo predpisy pre väčšie hydinové farmy. Musia posilniť hygienické a bezpečnostné opatrenia.BERLÍN 24. novembra (WebNoviny.sk) - Úrady v severonemeckej spolkovej krajine Dolné Sasko dali utratiť 16-tisíc moriakov a nariadili likvidáciu 92-tisíc kusov hydiny s cieľom zamedziť šíreniu vtáčej chrípky na tamojších farmách. Na trojici dolnosaských hydinárskych fariem totiž potvrdili výskyt kmeňa vírusu vtáčej chrípky H5N8. V okolí postihnutých chovov v oblasti Cloppenburgu bola vyhlásená trojkilometrová ochranná zóna.
Uvedený kmeň sa ľahko šíri medzi vtákmi, avšak doteraz nie je známy žiadny prípad jeho prenosu na človeka. Od 8. novembra zistili výskyt vírusu H5N8 u divo žijúcich vtákov už v desiatich zo 16 nemeckých spolkových krajín. V štyroch spolkových krajinách bol potvrdený aj na hydinových farmách.
Výskyt vírusu u vtáctva aktuálne hlásia aj ďalšie európske štáty vrátane Dánska, Maďarska, Rakúska, Švajčiarska a Švédska. Podľa nemeckých expertov ho zrejme šíria voľne žijúce vtáky, u ktorých sa neprejavujú žiadne symptómy. Niekoľko nemeckých spolkových krajín nariadilo farmárom, aby držali hydinu v uzavretých priestoroch, čo zabráni jej kontaktu s vtákmi žijúcimi vo voľnej prírode. Nemecké ministerstvo poľnohospodárstva zase sprísnilo predpisy pre väčšie hydinové farmy, ktoré musia posilniť hygienické a bezpečnostné opatrenia.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow