22. október 2020. Sergej. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Nemci odhalili islamistu vo svojej spravodajskej službe

SITA SITA SITA  29.11.2016 29.11.2016  

Odhalený bol riadnym pracovníkom spravodajskej služby, nie iba jej informátorom alebo príležitostným spolupracovníkom.BERLÍN 29. novembra (WebNoviny.sk) - Nemecký Spolkový úrad pre ochranu ústavy (BfV) odhalil islamistu vo vlastných radoch. Podľa správ prezradil 51-ročný nemecký občan pri chatovaní na webe pod falošnou identitou chúlostivé informácie. Navyše ponúkol aj ďalšie informácie, ktoré by boli mohli viesť k ohrozeniu spomínaného Informovali o tom v utorok internetové vydanie periodík Die Welt, Der Spiegel, ako aj tlačová agentúra DPA.
Podľa bezpečnostných zdrojov pripravoval odhalený islamista bombový útok na centrálu BfV v Kolíne nad Rýnom, čo podľa Die Welt pri výsluchu priznal s tým, že by to bolo v súlade s Alahovým učením. Hovorca BfV pre Die Welt uviedol, že konkrétne ohrozenie pre pracovníkov vnútroštátnej spravodajskej služby nejestvuje a ani nejestvovalo. Islamista zrejme totiž ešte nezačal s konkrétnou prípravou útoku. Zatiaľ nevedno, či sa už snažil zaobstarať si trhavinu.
Odhalený bol riadnym pracovníkom spravodajskej služby, nie iba jej informátorom alebo príležitostným spolupracovníkom. Zamestnali ho iba nedávno a počas výcviku i nasadenia sa správal nenápadne. Úrad zatiaľ neprezradil, kde odhaleného nasadil. Podľa informácií Die Welt však muž viedol akýsi dvojaký život, tak sa napríklad na webovom chate rozprával o možnom atentáte na kolínske sídlo služby s viacerými moslimami alebo osobami vydávajúcimi sa za moslimov. Najmenej jeden z týchto ľudí však podľa všetkého pracoval ako informátor pre BfV.
Na odhaleného vydali medzičasom zatykač a podľa Die Welt je vo väzbe. Vyšetrovanie prípadu sa však prakticky iba začalo. BfV potvrdil, že príslušná prokuratúra, podľa informácií magazínu Der Spiegel prokuratúra z Düsseldorfu, sa už ujala prípadu.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow