28. september 2020. Václav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Nemci sa rozlúčili s bývalým prezidentom Romanom Herzogom

SITA  24.1.2017 24.1.2017  

Exprezident Nemecka sa v januári 1996 zaslúžil o zavedenie pamätného dňa holokaustu, pre ktorý vybral 27. január - výročie oslobodenia koncentračného tábora Auschwitz.BERLÍN 24. januára (WebNoviny.sk) - Nemecko usporiadalo v utorok štátny pohreb pre bývalého prezidenta Romana Herzoga, na ktorom pripomenulo jeho zásluhy pre krajinu v období, keď stál na jej čele. Luteránsky biskup Heinrich Bedford-Strohm vo svojom príhovore zdôraznil, že Herzog posilnil v Nemecku "kultúru pamäti".
Ako prezident sa zaslúžil v 90. rokoch o to, že Nemecko uskutočnilo ekonomickú reformu a nezabúdalo na nacistický holokaust. V januári 1996 zaviedol pamätný deň holokaustu, pre ktorý vybral 27. január - výročie oslobodenia koncentračného tábora Auschwitz.
Odporúčame:

Zomrel bývalý nemecký prezident Roman Herzog (†82 )

Kresťanský demokrat Herzog bol v poradí siedmym nemeckým prezidentom v rokoch 1994-1999 a vôbec prvou hlavou spoločného štátu po zjednotení západného a východného Nemecka. V minulosti pôsobil aj ako predseda Spolkového ústavného súdu v Karlsruhe.
Medzinárodný kredit si získal predovšetkým ospravedlnením sa Poľsku za zločiny fašistov počas druhej svetovej vojny a vďaka vystúpeniam pri príležitosti 50. výročia ukončenia tohto svetového konfliktu. Medzi účastníkmi poslednej rozlúčky s bývalým prezidentom bola kancelárka Angela Merkelová a terajší prezident Joachim Gauck.Herzog zomrel 10. januára vo veku 82 rokov.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow