28. september 2020. Václav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Nemecká prokuratúra vyšetrovala Amriho, bol to 'Gefährder'

SITA  29.12.2016 29.12.2016  

Byť 'Gefährder' nie je zločin, ale pojem z oblasti prevencie.HAMBURG/DUIBURG 29. decembra (WebNoviny.sk) - Nemeckým úradom bolo už pred nedávnym útokom na vianočný trh v Berlíne známe, že pravdepodobný útočník, Tunisan Anis Amri, používal viac identít.
Podľa informácií, ktoré získal nemecký spravodajský týždenník Der Spiegel, prokuratúra v Duisburgu začala v apríli 2016 vyšetrovanie voči Amrimu za podvod, pretože počas krátkeho obdobia v novembri predchádzajúceho roka dvakrát požiadal pod rôznymi identitami o sociálne dávky, konkrétne v Emmerichu a Oberhausene. V novembri bolo konanie zastavené, pretože nebolo známe Amriho bydlisko.

ÚTOK V BERLÍNE

Nie je známe, či duisburská prokuratúra už v apríli vedela, že Amri je vedený ako tzv. "Gefährder", teda osoba nebezpečná pre okolie a schopná vykonať teroristický čin. "Byť 'Gefährder' nie je zločin, ale pojem z oblasti prevencie. Ako prokuratúra však sledujeme trestné činy, ktoré boli oznámené alebo sme ich identifikovali," citovala agentúra DPA hovorcu prokuratúry Detlefa Nowotscha

Prokuratúra v Berlíne má záznam o Amrim v roku 2015, keď mal v priestoroch Krajinského úradu zdravotníctva a sociálnych vecí (Lageso) fyzicky napadnúť strážnika. V tomto prípade vystupoval pod menom "Ahmad Zaghoul". Vyšetrovanie však bolo zastavené, pretože osobu s takýmto menom sa nepodarilo nájsť.
Amri je podozrivý, že 19. decembra zaútočil kamiónom na návštevníkov vianočného trhu v Berlíne, pričom zahynulo 12 ľudí a 55 utrpelo zranenia.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow