17. júl 2019. Bohuslav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Nemecko postihli najhoršie záplavy za posledné desaťročie

SITA  5.1.2017 5.1.2017  

Na územie Nemecka sa v uplynulom týždni prenieslo mimoriadne chladné počasie. Mínusové teploty sprevádzalo sneženie a silný vietor. ROSTOCK 5. januára (WebNoviny.sk) - Severovýchodné pobrežie Nemecka postihli v noci na štvrtok najhoršie záplavy od roku 2006, ktoré spôsobili značné materiálne škody. Silné búrky a sneženie predpovedali meteorológovia aj pre ďalšie územia Nemecka.
Hladina Baltského mora pozdĺž nemeckého pobrežia sa v stredu večer zvýšila o 1,5-1,7 metra nad dlhodobým priemerom. Vo štvrtok sa tento stav ustálil na úrovni jeden meter nad normálom, uviedol Spolkový úrad pre moreplavbu a hydrografiu.

Záplavová vlna unášala autá

Záplavová vlna unášala autá v mestách Lübeck a Flensburg v severonemeckej spolkovej krajine Šlezvicko-Holštajnsko. Voda sa dostala aj do častí historického starého mesta v Lübecku, ktoré je zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO."K celému rozsahu škôd sa nateraz nevieme vyjadriť," uviedol hovorca polície, ktorého citovala agentúra DPA.
Na územie Nemecka sa v uplynulom týždni prenieslo mimoriadne chladné počasie. Mínusové teploty sprevádzalo sneženie a silný vietor.

Búrka sa presúva smerom k Bielorusku

Nemecká meteorologická služba namerala rekordnú rýchlosť vetra - v nárazoch až 123 kilometrov za hodinu - a na niektorých miestach až mínus 20 stupňov Celzia. Tento poveternostný jav dostal názov búrka Axel. Útvar sa aktuálne presúva ponad Baltské more smerom k Bielorusku.
Na búrkové počasie so snehom a dažďom sa vo štvrtok podľa meteorológov majú pripraviť aj obyvatelia východne a južne položených regiónov Nemecka.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow