16. júl 2019. Drahomír. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Nemecko zintenzívnilo kontroly na hraniciach s Rakúskom

SITA  15.12.2016 15.12.2016  

Do zintenzívnených kontrol sa okrem príslušníkov spolkovej polície zapojí tiež asi 100 bavorských policajtov. HOLZKIRCHEN 15. decembra (WebNoviny.sk) - Nemecká polícia začala vo štvrtok vykonávať nepretržité kontroly na hlavných diaľničných ťahoch medzi spolkovou krajinou Bavorsko a susedným Rakúskom. Týmto spôsobom chce Berlín bojovať proti nelegálnej migrácii.
Do zintenzívnených kontrol sa okrem príslušníkov spolkovej polície zapojí tiež asi 100 bavorských policajtov. V rámci hraničných kontrol budú monitorovať diaľnice A8, A93 a A3.
Bavorský minister vnútra Joachim Herrmann a jeho rakúsky náprotivok Wolfgang Sobotka by sa mali ešte dnes poobede s policajtmi stretnúť na kontrolnom stanovišti na diaľnici A8.
Kontroly na svojich hraniciach s Rakúskom zaviedlo Nemecko v reakcii na vlaňajší masívny prílev utečencov, ktorí sa do západnej Európy dostali po tzv. balkánskej trase. S najväčším náporom migrantov sa pritom vyrovnávalo práve Bavorsko, ktoré hraničí s Rakúskom i s Českou republikou.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow