29. november 2020. Vratko. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Nezaradený poslanec Simon vyzýva ministra Lajčáka, aby zaujal jasný postoj v kauze talianskej mafie

 6.3.2018 6.3.2018  

BRATISLAVA 6. marca (WebNoviny.sk) - Nezaradený poslanec NR SR Zsolt Simon vyzval ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslava Lajčáka, ktorý predsedá 72. Valnému zhromaždeniu OSN, aby zaujal v kauze talianskej mafie na Slovensku jasný postoj.
"Predseda Valného zhromaždenia OSN Miroslav Lajčák je zároveň aj ministrom Ficovej vlády, ktorú možno podľa zistení zavraždeného novinára Jána Kuciaka spájať s talianskou mafiou. Ako chce s týmto vedomím ďalej predsedať Valnému zhromaždeniu OSN? Prečo sa Lajčák, v takej významnej funkcii, akú zastáva v OSN, ešte nedištancoval od takejto vlády? Bez jasného postoja k vláde, ktorá má podľa zistení zavraždeného novinára blízko k talianskej mafii, dehonestuje aj OSN. Kedy chce konať?" pýtal sa poslanec v tlačovej správe.

Vyhlásenie ministra Lajčáka

Lajčák podľa svojho vyhlásenia považuje prepojenie organizovaného zločinu s politickými špičkami za neakceptovateľné.

Odporúčame:Fico sa vyjadril k politickej situácii, Kiskovi adresoval otázku v súvislosti so Sorosom

"V tejto chvíli je potrebné urobiť všetky kroky pre to, aby došlo k stabilizácii politickej a bezpečnostnej situácie v štáte, akou formou sa to má udiať, o tom musí rozhodnúť politický dialóg. Vynášanie obvinení bez dôkazov nikomu a ničomu nepomôže. Politici by sa vo chvíľach, keď ide o charakter štátu a jeho občanov, nemali riadiť emóciami, ale rozumom, práve oni by mali na svoje plecia prevziať zodpovednosť za budúcnosť krajiny. Slovensko je parlamentná demokracia, má svoje demokratické inštitúcie a aj tradície, a o tie je potrebné sa pri riešení tejto neľahkej situácie opierať," uviedol Lajčák cez svojho hovorcu Petra Suska.

Vražda Kuciaka a jeho priateľky

Slovenskom otriasla správa o vražde novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej. Táto informácia prenikla na verejnosť pred týždňom, v pondelok 26. februára.

Odporúčame:Fico ignoruje, že sa mu rúca vláda. Reaguje Kiska na premiérove slová o Sorosovi

O pár dní na to všetky relevantné médiá zverejnili Kuciakov posledný nedokončený článok, ktorý hovorí o prepojení talianskej mafie Ndrangheta na slovenské politické špičky. Pre vraždu novinára podal demisiu minister kultúry Marek Maďarič, pre kauzu odišiel riaditeľ kancelárie predsedu vlády Roman Šipoš.
Štátna radkyňa Mária Trošková a tajomník Bezpečnostnej rady Viliam Jasaň sa do vyšetrenia vraždy vzdali svojich funkcií. Opozícia žiada odchod premiéra Roberta Fica, ministra vnútra Roberta Kaliňáka a predčasné voľby.
Viac k témam: 'Ndrangheta, Ján Kuciak, Miroslav Lajčák, Smer-SD, vražda, Zsolt SimonZdroj: Webnoviny.sk - Nezaradený poslanec Simon vyzýva ministra Lajčáka, aby zaujal jasný postoj v kauze talianskej mafie © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow