23. október 2018. Alojzia. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Nórsky kráľovský pár spoločne oslavuje 80. narodeniny

 9.5.2017 9.5.2017  

ŠTOKHOLM 9. mája (WebNoviny.sk) - Nórsky kráľovský pár spoločne oslavuje svoje osemdesiate narodeniny. Na dvojdňové oficiálne oslavy, ktoré sa začali v hlavnom meste Oslo, prišli európski monarchovia spolu s prezidentmi z Fínska a Islandu.
Nórskemu kráľovskému páru prišli osobne zablahoželať holandský kráľ Viliam Alexander, dánska kráľovná Margaréta II., švédsky kráľ Karol VI. Gustáv, belgický kráľ Filip a predstavitelia kráľovských rodín z Británie, Španielska či Luxemburska.
Kráľ Harald a kráľovná Sonja dostali množstvo gratulácií aj od nórskej premiérky Erny Solbergovej, poslancov či diplomatov. Harald, ktorý je na kráľovskom tróne od roku 1991, mal 80 rokov vo februári a narodeniny oslávil v súkromí. Kráľovná Sonja bude mať 80 rokov až v júli.
Nórsky kráľovský pár sa zosobášil v roku 1968, deväť rokov po prvom stretnutí. Monarchia sa v Nórsku teší veľkej obľube. Podľa posledných prieskumov verejnej mienky z februára tohto roka ju podporuje 81 percent ľudí.
Viac k témam: kráľ Harald, kráľovná Sonja, NórskoZdroj: Webnoviny.sk - Nórsky kráľovský pár spoločne oslavuje 80. narodeniny © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow