19. marec 2019. Jozef. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Nový poradný orgán vlády pomôže s nezamestnanosťou, bude zložený nielen z odborárov

 21.2.2018 21.2.2018  

BRATISLAVA 21. februára (WebNoviny.sk) - Vláda v stredu schválila návrh na zriadenie Rady vlády SR pre rozvoj zamestnanosti. Pôjde o poradný a iniciatívny orgán vlády, ktorý má monitorovať aktuálny stav trhu práce a služieb zamestnanosti na Slovensku a navrhovať opatrenia na odstraňovanie dôvodov nedostatku kvalifikovanej pracovnej sily na trhu práce. Rada bude mať 15 členov, štyroch z nich navrhnú zamestnávatelia a troch odborári.
Rada vlády SR pre rozvoj zamestnanosti má tiež odporúčať príslušným ministrom skúmať príčiny ovplyvňujúce aktuálny stav trhu práce na Slovensku, koordinovať rezortné politiky pri rozvoji zamestnanosti s dôrazom na zosúladenie vzdelávania s potrebami trhu práce a vyjadrovať sa k prognózam vývoja na trhu práce.
Medzi jej kompetencie bude patriť aj koordinácia plnenia Národnej stratégie zamestnanosti Slovenskej republiky do roku 2020. Rada by tiež mala zaujímať stanovisko k štruktúre, obsahu a cieľovým skupinám národných projektov a dopytových-orientovaných projektov pre oblasť vzdelávania a prípravy pre trh práce.

Odporúčame:Odborári sa obávajú zamestnávania cudzincov, zdôrazňujú „rezervy v domácich zdrojoch“

Jedno zasadnutie rady by si malo zo štátneho rozpočtu vyžiadať výdavky v sume 50 eur. Do konca tohto roka by tak činnosť rady stála odhadovaných 200 eur a v ďalších rokoch asi 300 eur.
Viac k témam: Ján Richter, Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny SR, nezamestnanosťZdroj: Webnoviny.sk - Nový poradný orgán vlády pomôže s nezamestnanosťou, bude zložený nielen z odborárov © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow