27. september 2020. Cyprián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Nový šéf OSN chce spoluprácu krajín pri riešení problémov

SITA  3.1.2017 3.1.2017  

Nový generálny tajomník okrem iného poukázal aj na rozsiahle porušovanie ľudských práv vo svete a rastúcu nerovnosť.NEW YORK 3. januára (WebNoviny.sk) - Novozvolený generálny tajomník OSN António Guterres v utorok uviedol, že nie je " výrobca zázrakov", ale má veľké ambície otriasť touto celosvetovou organizáciou a donútiť jej 193 členských štátov, aby sa spojili pri riešení "strašných problémov", ktorým svet čelí.
Počas svojho prvého pracovného dňa v sídle OSN v New Yorku po tom, ako prevzal vedenie tejto organizácie od svojho predchodcu Pan Ki-muna, Guterres povedal, že konflikty vo svete sa množia a sú navzájom prepojené, čo je príčinou "globálneho terorizmu".
Nový generálny tajomník okrem iného poukázal aj na rozsiahle porušovanie ľudských práv vo svete a rastúcu nerovnosť, ktoré sú príčinou nespokojnosti, hnevu a nestability. "Na globálne problémy existujú len globálne riešenia a OSN je základným kameňom tohto mnohostranného prístupu," uviedol Guterres, pričom však dodal, že veľa ľudí tento názor nezdieľa.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow