21. január 2021. Vincent. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Nový Zéland zasiahli ďalšie dve zemetrasenia

SITA SITA SITA  22.11.2016 22.11.2016  

V súvislosti s utorkovými záchvevmi nevydalo Tichomorské centrum varovania (PTWC) pred cunami žiadnu výstrahu. WELLINGTON 22. novembra (WebNoviny.sk) - Dve rôzne časti Nového Zélandu zasiahli v utorok pomerne silné zemetrasenia, zatiaľ však nie je známe, že by si vyžiadali vážnejšie škody alebo zranenia.
Agentúra AP uvidela, že prvé otrasy s magnitúdou 5,6 nastali približne o 13.20 h miestneho času (01.20 h SEČ) pri pobreží Severného ostrova. Ďalšie otrasy, ktoré dosiahli magnitúdu 5,3, hlásili približne o päť hodín neskôr z Južného ostrova, pričom sa predpokladá, že otrasy mohli súvisieť s minulotýždňovým silným zemetrasením v tomto regióne.
Odporúčame:

Ostrovy Nového Zélandu sa po zemetrasení k sebe priblížili

Nový Zéland zasiahlo ďalšie zemetrasenie, hlásia obete

Zemetrasenie s magnitúdou 7,8 zasiahlo 14. novembra oblasť pri meste Kaikoura na pobreží novozélandského Južného ostrova, pričom zahynuli dvaja ľudia a na mori vznikli aj menšie vlny cunami. V súvislosti s utorkovými záchvevmi nevydalo Tichomorské centrum varovania (PTWC) pred cunami žiadnu výstrahu.
Silné zemetrasenie zasiahlo v utorok ráno (v pondelok večer podľa SEČ) i najväčší japonský ostrov Honšu. Najsilnejšie otrasy v danej oblasti od roku 2011 dosiahli podľa údajov americkej geologickej služby USGS magnitúdu 6,9. Pobrežia zasiahli cunami s výškou do 1,4 metra a hlásené sú aj zranenia najmenej 12 osôb.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow