24. november 2020. Emília. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Nový Zéland zasiahlo ďalšie zemetrasenie, hlásia obete

SITA SITA SITA  14.11.2016 14.11.2016  

Najhoršie je postihnuté východné pobrežie Južného ostrova. Značné škody po zemetrasení hlásili až v hlavnom meste Wellington na Severnom ostrove.WELLINGTON 14. novembra (WebNoviny.sk) - Nové silné zemetrasenie s magnitúdou 6,2 zasiahlo v pondelok Južný ostrov Nového Zélandu. Došlo k nemu niekoľko hodín po tom, ako si silnejšie zemetrasenie vyžiadalo dve obete na životoch a spôsobilo škody na budovách a infraštruktúre na východnom pobreží Južného ostrova.
Najnovšie otrasy, ktorých magnitúda bola pôvodne stanovená na 6,8, nastali popoludní miestneho času v hĺbke desať kilometrov a približne 120 kilometrov severovýchodne od mesta Christchurch, vyplýva z údajov americkej geologickej služby USGS.
Odporúčame:

Viacero miest je odrezaných od sveta

Dotrasy po hlavnom zemetrasení, ktoré malo krátko po polnoci na nedeľu miestneho času magnitúdu 7,8, pokračovali v priebehu celého dňa. Otrasy vyvolali obavy z prívalových vĺn cunami, príslušné varovanie však medzičasom odvolali.
"Vieme, že vlny boli vysoké až dva metre. Tiež vieme, že Novozélanďania reagovali presne tak, ako mali, nešli na pláž," povedal premiér John Key.
Polícia oznámila, že jeden človek zahynul pri zrútení domu v mestečku Kaikoura a ďalší zomrel v dôsledku zdravotných komplikácií v neďalekom lyžiarskom stredisku Mount Lyford, severne od Christchurchu. Najhoršie je postihnuté východné pobrežie Južného ostrova. Rozsiahly zosuv pôdy zničil časť štátnej cesty na pobreží neďaleko Kaikoury. Viacero miest blízko epicentra, vrátane Kaikoury a Waiau, sa ocitli odrezané od sveta.

Škody hlásili až v hlavnom meste Wellington

Prevádzku trajektov medzi Severným a Južným ostrovom zastavili, pokým preskúmajú možné škody v prístavoch. Značné škody hlásili až v hlavnom meste Wellington na Severnom ostrove, kde mestská rada požiadala ľudí, aby v pondelok ráno necestovali do centra vzhľadom na množstvo rozbitého skla.
Premiér Key zverejnil na internete video zachytávajúce škody v jeho úrade. Hovoril tiež o "desivej noci" pre mnohých obyvateľov krajiny s tým, že úplné posúdenie škôd zrejme istý čas potrvá. Informácie priniesli agentúry DPA a Reuters.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow