19. december 2018. Judita. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Novým šéfom FBI by sa mohol stať kongresman Mike Rogers

 11.5.2017 11.5.2017  

Washington 11. mája (WebNoviny.sk) - Kandidátom na nového riaditeľa amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) by sa mohol stať republikánsky kongresman Mike Rogers. Oznámila to dnes agentúra Reuters s odvolaním sa na nemenovaného vysokopostaveného Bieleho domu.

Corneyho vymenoval Obama

Podľa citovaného zdroja sa možná kandidatúra Mika Rogersa, ktorý je bývalým agentom FBI, momentálne zvažuje. Prezidentská administratíva, ani samotný kongresman sa k správe bezprostredne nevyjadrili.

Odporúčame:Americký prezident Donald Trump nečakane odvolal riaditeľa FBI Jamesa Comeyho

Post šéfa FBI sa uvoľnil v utorok, keď republikánsky prezident USA Donald Trump nečakane odvolal z funkcie doterajšieho riaditeľa Jamesa Comeyho.
Toho vymenoval do úradu v roku 2013 na desaťročné funkčné obdobie vtedajší demokratický prezident Barack Obama.

Rogers pôsobil ako Trumpov poradca

Mike Rogers počas kampane pred vlaňajšími prezidentskými voľbami pôsobil ako poradca Trumpovho štábu pre otázky národnej bezpečnosti. Krátko bol aj členom tímu, ktorý pripravoval Trumpov nástup do Bieleho domu.

Rogers pred niekoľkými rokmi zastával post predsedu Snemovne reprezentantov pre tajné služby. Pred vstupom do politiky pracoval ako agent FBI v Chicagu a svoje pôsobenie v tejto inštitúcii ukončil v roku 1994

Meno Mika Rogersa zaznelo v súvislosti s postom šéfa FBI už pri voľbe predchádzajúceho riaditeľa v roku 2013.
Združenie bývalých agentov FBI vyzvalo vtedajšieho prezidenta Obamu, aby do funkcie vymenoval Rogersa, ale on dal prednosť Jamesovi Comeymu.
Viac k témam: Donald Trump, FBI Federal Bureau of Investigation, Mike Rogers, USAZdroj: Webnoviny.sk - Novým šéfom FBI by sa mohol stať kongresman Mike Rogers © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow