17. október 2018. Hedviga. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

O kúpu štátnych bytov môžete požiadať do konca roka

SITA SITA SITA  19.11.2016 19.11.2016  

V prípade, že nájomca do uvedeného termínu požiada o prevod, vlastník je povinný s nájomcom uzatvoriť zmluvu o prevode vlastníctva bytu do dvoch rokov od doručenia žiadosti. Túto možnosť podľa ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Árpáda Érseka doteraz využilo 90 percent pôvodných vlastníkov.BRATISLAVA 17. novembra (WebNoviny.sk) - Nájomníci štátnych a obecných bytov, ktorí majú záujem ich získať do osobného vlastníctva za zvýhodnených podmienok, musia o ich prevod požiadať do 31. decembra tohto roka.
V prípade, že nájomca do uvedeného termínu požiada o prevod, vlastník je povinný s nájomcom uzatvoriť zmluvu o prevode vlastníctva bytu do dvoch rokov od doručenia žiadosti. Informovalo o tom v pondelok Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.
"Túto možnosť do dnešného dňa využilo 90 percent pôvodných vlastníkov. V súlade s Koncepciou štátnej bytovej politiky do roku 2020 štát pristúpil k stanoveniu konečného dátumu, do ktorého môžu aktuálni nájomcovia bytov, postavených pred rokom 1998, vo vlastníctve miest a obcí požiadať o ich odkúpenie za zvýhodnených podmienok," uviedol minister dopravy Árpád Érsek (Most - Híd).
Možnosť podať žiadosť o prevod vlastníctva týchto bytov potrvá len do konca tohto roka. Po uvedenom termíne nebude mať vlastník bytu alebo domu povinnosť spomínané nehnuteľnosti nájomcovi predať, resp. predať za zvýhodnených podmienok. Táto úprava sa netýka družstevných bytov. Cena bytu, zastavaného a priľahlého pozemku nesmie presiahnuť cenu vypočítanú podľa zákona o vlastníctve bytov a nebytových priestorov.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow