10. december 2018. Radúz. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

O osude zariadenia Čistý deň ešte nie je rozhodnuté, zasadne akreditačná komisia

 11.5.2017 11.5.2017  

BRATISLAVA 11. mája (WebNoviny.sk) - Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter (Smer-SD) nemôže poskytnúť poslancom bližšie informácie k resocializačnému centru Čistý deň, lebo akreditačná komisia, ktorá prípad rieši, bude zasadať až 24. mája.
Odpovedal tak na otázku poslankyne NR SR za OĽaNO-NOVA Eriky Jurinovej počas pravidelnej štvrtkovej Hodiny otázok. Ako dodal, na posledných dvoch zasadnutiach akreditačnej komisie bol prítomný zástupca resocializačného centra aj riaditeľ Peter Tománek a odpovedali na otázky, ktoré obsahoval podnet poslankyne za SaS Natálie Blahovej v súvislosti s odňatím akreditácie centru Čistý deň.

Odporúčame:V kauze Čistý deň sa podľa Sulíkovej SaS ešte objavia nové informácie

"Akreditačná komisia zatiaľ nedospela k jednoznačnému záveru a nevydala žiadne odporúčanie a rozhodnutie, čo sa očakáva možno na najbližšom zasadnutí,“ povedal minister Richter s tým, že podnetom sa zaoberá aj samotné ministerstvo.
Na margo trestných oznámení v súvislosti s Čistým dňom Richter povedal, že zatiaľ neboli ukončené. "Do konca roka by mali byť poriešené všetky," povedal s tým, že o prípadoch hovoril aj s policajným prezidentom Tiborom Gašparom.
Ako dodala Jurinová, nechápe, prečo minister nepovie bližšie informácie, keď v súčasnosti nie je správne konanie. „Nevidíme dôvod, prečo nás nechcete informovať. Doteraz ste sa tým ohradzovali,“ uviedla. Opozícia sa pokúsila odvolať Richtera za kauzu Čistý deň 6. apríla.
Viac k témam: Čistý deň, Erika Jurinová, Ján Richter, Národná rada SRZdroj: Webnoviny.sk - O osude zariadenia Čistý deň ešte nie je rozhodnuté, zasadne akreditačná komisia © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow