15. január 2021. Dobroslav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Obama a Putin si vymenili pár slov na summite APEC

NextFuture NextFuture NextFuture  21.11.2016 21.11.2016  

Vladimir Putin má v rámci peruánskeho summitu na programe bilaterálne rokovania s lídrami Číny, Japonska a Filipín. Dvojstranné rokovanie s Barackom Obamom ale ruský prezident nechystá napriek tomu, že Obama sa summitu APEC účastní naposledy.LIMA 21. novembra (WebNoviny.sk) - Americký prezident Barack Obama krátko hovoril s ruským kolegom Vladimirom Putinom. Hlavy štátov sa stretli v rámci summitu Ázijsko-tichomorskej hospodárskej spolupráce (APEC) v Peru, napísala agentúra Reuters.
Nemenovaný predstaviteľ Bieleho domu uviedol, že Putin a Obama hovorili približne štyri minúty o Sýrii a Ukrajine. Obama podľa tohto nemenovaného zdroja vyzval Putina, aby si Rusko plnilo svoje záväzky vyplývajúce z minských dohôd. Vyzval ho tiež, aby šéfovia diplomacií oboch krajín pokračovali v spolupráci s ostatnými krajinami s cieľom zmierniť násilie a utrpenie v Sýrii.
Ruská tlačová agentúra TASS s odvolaním sa na vyhlásenie Putinovho hovorcu Dmitrija Peskova napísala, že lídri sa "pozdravili a vymenili si niekoľko slov" pred začiatkom dnešného zasadnutia APEC v Lime.
Putin má v rámci peruánskeho summitu na programe bilaterálne rokovania s lídrami Číny, Japonska a Filipín. Dvojstranné rokovanie s Obamom ale ruský prezident nechystá napriek tomu, že Obama sa summitu APEC účastní naposledy, dodala agentúra AP.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow