15. január 2021. Dobroslav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Obama hodnotil svoje prezidentovanie. Uviedol, na čo je hrdý

NextFuture NextFuture NextFuture  21.11.2016 21.11.2016  

Dosluhujúci americký prezident Barack Obama sa v Lime krátko rozprával aj s ruským prezidentom Vladimirom Putinom.LIMA 21. novembra (WebNoviny.sk) - Prezident USA Barack Obama v nedeľu v peruánskej Lime vyhlásil, že sa počas svojho pôsobenia v Bielom dome vyhol etickým škandálom, lebo sa snažil držať ducha, nielen litery zákona. A poznamenal, že novozvolený prezident Donald Trump bude iste natoľko múdry, že bude nasledovať jeho príklad.
Odporúčame:

Obama a Putin si vymenili pár slov na summite APEC

Ja a Trump si želáme normalizáciu vzťahov, potvrdil Putin

Trump čelí konfliktu záujmov

Obama dostal na záver svojej poslednej zahraničnej cesty množstvo otázok od novinárov a tie sa týkali konfliktu záujmov, ktorému Trump čelí, keďže sa mení z realitného magnáta na obyvateľa Oválnej pracovne.

Hoci Obama odmietol otvorene Trumpovi poradiť, uviedol, že on osobne urobil dobre, keď predal svoje aktíva a investoval do štátnych pokladničných poukážok. "Zjednodušilo mi to život," povedal Obama, ktorého citovala tlačová agentúra AP. "Nemusel som sa obávať tej komplikácie, či rozhodnutie, ktoré som urobil, mi neúmyselne neprinieslo zisk."

ONLINE: PREZIDENTSKÉ VOĽBY V USA - CLINTONOVÁ vs. TRUMP

Niektorí odborníci kritizovali Trumpa za rozhodnutie nezlikvidovať svoje obrovské podiely vo firmách, ale zveriť ich svojim deťom, ktoré mu zároveň výrazne pomáhajú tvoriť administratívu a podľa očakávania zotrvajú v určitej úlohe poradcov.

Obama krátko hovoril aj s Putinom

Obama uviedol, že je hrdý na to, že jeho administratíva nemala žiadne škandály, ktoré "sužovali" iné administratívy. Ako dodal, po ôsmich rokoch môže Američanom povedať, že žil v súlade so svojím sľubom, že bude vládnuť zodpovedne a morálne.
Obama sa takto vyjadril na záver svojej poslednej zahraničnej cesty v prezidentskom úrade. Poslednýkrát odpovedal na otázky novinárov na cudzej pôde. Jeho administratíva bola vnímaná ako dôležitý symbol oddanosti Ameriky voči slobodnej tlači.
Obama sa v Lime krátko rozprával aj s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Šéf Kremľa neskôr novinárom v peruánskej metropole povedal, že on a Obama sa zhodli, že hoci ich pracovný vzťah bol zložitý, "vždy si ctili postoj opačnej strany - a jeden druhého".
"Poďakoval som sa mu za tie roky spoločnej práce a povedal som mu, že ak uzná za možné a bude mať potrebu a túžbu, kedykoľvek ho radi privítame v Rusku," vyhlásil Putin.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow