28. september 2020. Václav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Obama: Michelle nebude nikdy kandidovať do Bieleho domu

SITA SITA SITA  30.11.2016 30.11.2016  

Michelle Obamová, ktorá sa teší značnej popularite, však nikdy neskrývala averziu k politickým hrám. WASHINGTON 30. novembra (WebNoviny.sk) - Americký prezident Barack Obama v snahe ukončiť špekulácie ohľadom politických ambícií svojej manželky, ktoré sa šíria na internete, vyhlásil, že "Michelle nebude nikdy kandidovať do Bieleho domu". Obama to uviedol v rozhovore pre najnovšie vydanie časopisu Rolling Stone, ktoré vyšlo v utorok.

Je príliš rozumná na to, aby chcela byť v politike

Dohady o možnej kandidatúry Michelle Obamovej vo voľbách prezidenta USA v roku 2020 sa na sociálnych sieťach objavili bezprostredne po prekvapujúcom víťazstve republikánskeho kandidáta Donalda Trumpa v prezidentských voľbách, keď porazil favorizovanú kandidátku demokratov Hillary Clintonovú.
V rozhovore pre Rolling Stone Obama o svojej manželke povedal, že "je to najtalentovanejší človek, akého poznám. Má neuveriteľnú schopnosť byť s Američanmi "na jednej vlne". Ale - a teraz žartujem - je príliš rozumná na to, aby chcela byť v politike".
Podľa Gallupovho inštitútu na prieskum verejnej mienky Obamovú kladne hodnotí 79 percent opýtaných, takže je obľúbenejšia ako jej manžel. Podľa televízie RTL Obamovej sebaistota a štýl sú povestné a jej vystúpenia - najmä tie, v ktorom odsúdila "machistické" vyhlásenia Donalda Trumpa - sa vryli do pamäti ľudí v USA, ale aj v zahraničí.

Novinári sa jej pýtali, či chce byť ako Clintonová

Michelle Obamová, ktorá sa teší značnej popularite, však nikdy neskrývala averziu k politickým hrám. V poslednom čase sa jej novinári často pýtali, či bude nasledovať príklad Hillary Clintonovej, ktorá sa snažila o úrad zastávaný jej manželom Billom v rokoch 1993-2001. Michelle Obamová však na tieto otázky odpovedala vždy odmietavo.
Napriek tomu sa na sociálnych sieťach vytvorili podporné i "nátlakové skupiny" ľudí, ktorí si želajú, aby o štyri roky kandidovala za demokratov. Existuje tak hashtag "#Michelle2020", ako aj webová stránka Ready for Michelle 2020. Prezidentský pár opustí Biely dom 20. januára 2017. Ihneď po tom majú Obamovci v pláne vybrať sa na rodinnú dovolenku.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow