1. október 2020. Arnold. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Obama sa rozlúčil aj s prezidentským lietadlom Air Force One

SITA  11.1.2017 11.1.2017  

V súlade s tradíciou má odchádzajúci šéf Bieleho domu právo ešte na jeden let prezidentským lietadlom, a to krátko po inaugurácii svojho nástupcu.WASINGTON 11. januára (WebNoviny.sk) - Dosluhujúci šéf Bieleho domu Barack Obama absolvoval v utorok svoj zrejme posledný let na palube prezidentského leteckého špeciálu Air Force One.
Špeciálne upravený bielomodrý Boeing 747 dopravil Obamu do domovského Chicaga, kde prezident predniesol svoj rozlúčkový prejav k národu. Tým istým lietadlom sa následne vrátil do Washingtonu. S členmi palubného personálu sa Obama osobne rozlúčil ešte pred cestou do Chicaga.
Odporúčame:

S Air Force One absolvoval 445 letov

Air Force One je volacou značkou lietadla, v ktorom sa nachádza úradujúci prezident Spojených štátov. V súčasnosti má k dispozícii dva takto upravené Boeingy 747 vo vojenskej verzii VC-25.
Obama od začiatku svojho úradovania v roku 2009 445 letov na palube Air Force One. Odvtedy v ňom strávil na cestách celkovo 2799 hodín a šesť minút, teda približne 116 dní, informoval hovorca Bieleho domu Josh Earnest.

Obamu dopravil do 56 krajín sveta

Prezidentský špeciál s domovskou základňou v Marylande za osem rokov dopravil Obamu do 56 krajín sveta a 49 štátov USA. Podľa agentúry AP je už takmer isté, že do 20. januára, keď sa funkcie ujme nový prezident Donald Trump, už Obama lietadlom Air Force One nepocestuje.
V súlade s tradíciou má odchádzajúci šéf Bieleho domu právo ešte na jeden let prezidentským lietadlom, a to krátko po inaugurácii svojho nástupcu. To však už nebude mať volaciu značku Air Force One, keďže Obama už oficiálne nebude prezidentom.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow