1. október 2020. Arnold. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Obama sa telefonicky rozlúčil s kancelárkou Merkelovou

SITA  20.1.2017 20.1.2017  

Telefonát Baracka Obamu s kancelárkou Angelou Merkelovou bol jeho posledným z pozície prezidenta USA s iným zahraničným lídrom.WAHINGTON 20. januára (WebNoviny.sk) - Dosluhujúci americký prezident Barack Obama a jeho manželka Michelle vo štvrtok spoločne telefonovali s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou a jej manželom Joachimom Sauerom. Dvojici poďakovali za osobné priateľstvo.

Biely dom uviedol, že išlo o posledný telefonát Obamu z pozície prezidenta s iným zahraničným lídrom. "Prezident a kancelárka sa zhodli na tom, že úzka spolupráca Washingtonu s Berlínom a tiež Spojených štátov s Európou je potrebná na zabezpečenie silného transatlantického puta a pravidiel založených na medzinárodnom poriadku, ako aj na obranu hodnôt, ktoré prispeli k ľudskému pokroku v našich krajinách aj na celom svete," priblížil obsah telefonátu hovorca Bieleho domu Josh Earnest.
Odporúčame:

Aký bude svet po nástupe Trumpa? Tri scenáre podľa expertov

Obama ďalej Merkelovej poďakoval za jej pevné vedenie Nemecka. Dodal tiež, že po ôsmich rokoch vzájomnej spolupráce bolo vhodné, aby svoj posledný telefonát z úradu absolvoval práve s ňou.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow