26. apríl 2019. Jaroslava. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Obama zmiernil trest pre bývalého informátora WikiLeaks

SITA  18.1.2017 18.1.2017  

Chelsea Manningovú zaradil dosluhujúci americký prezident Barack Obama na zoznam 273 osôb, ktorým udelil milosť alebo zmiernil trest.WASHINGTON 18. januára (WebNoviny.sk) - Dosluhujúci americký prezident Barack Obama rozhodol o zmiernení trestu pre Chelsea Manningovú, odsúdenú na 35 rokov väzenia za zverejnenie tajných dokumentov stránke WikiLeaks. Oznámil to v utorok Biely dom s tým, že Obama ju zaradil na zoznam medzi 273 osôb, ktorým udelil milosť alebo zmiernil trest.
Informátora WikiLeaks, už niekoľko rokov vystupujúceho pod ženským menom Chelsea Manningová, prepustia z väzenia 17. mája.Manningová (29) oficiálne požiadala o skrátenie trestu 10. novembra, po dvoch pokusoch o samovraždu v priebehu niekoľkých mesiacov. Podľa svojho právneho zástupcu trpí ťažkými depresiami.
V súvislosti so žiadosťou o skrátenie trestu Manningová priznala zodpovednosť za svoje činy a označila ich za nesprávne. Svoje konanie zdôvodnila vnútorným zmätkom, ktorý spôsobili jej problémy s rodovou identifikáciou.Bradley Manning bol obvinený z úniku viac ako 700 000 utajovaných dokumentov amerických ministerstiev zahraničných vecí a obrany a v roku 2013 ho odsúdili na 35 rokov väzenia.
V tom istom roku oznámil svoj zámer podstúpiť operáciu na zmenu pohlavia a žiadal, aby ho oslovovali ženským menom Chelsea. Vlani mu vedenie kansaskej väznice Fort Leavenworth povolilo začať s hormonálnou liečbou zameranou na zmenu pohlavia.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow