19. október 2018. Kristián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Obchody v Poľsku budú v nedeľu zatvorené, návrh čelí kritike

 24.11.2017 24.11.2017  

VARŠAVA 24. novembra (WebNoviny.sk) - Poľskí poslanci schválili návrh zákona o postupnom ukončení nedeľňajšieho predaja do roku 2020 napriek kritike, že to môže znamenať stratu tisícok pracovných miest.
Dolná komora poľského parlamentu odhlasovala, že od 1. marca do konca budúceho roka bude nedeľňajší predaj povolený iba prvú a poslednú nedeľu v mesiaci a v roku 2019 iba poslednú nedeľu v mesiaci. Od začiatku roku 2020 sa má nedeľňajší predaj v Poľsku úplne zrušiť.

Odporúčame:Komentár Imricha Béreša: (Ne)osvedčený zákaz predaja počas sviatkov

Pred takými sviatkami ako sú Vianoce a veľkonočné sviatky, však bude predaj v nedeľu v krajine naďalej povolený. Zákaz sa nemá vzťahovať ani na predaj prostredníctvom internetu, či predaj v pekárňach. Zákaz nedeľňajšieho predaja navrhli odborové organizácie, ktoré chcú, aby zamestnanci predajní trávili viac času so svojimi rodinami.
Kritici však tvrdia, že zákaz negatívne ovplyvní poľskú ekonomiku, spôsobí stratu desaťtisícov pracovných miest a poškodí reťazce supermarketov. Návrh zákona ešte musí schváliť senát.
Viac k témam: nedeľný predaj, PoľskoZdroj: Webnoviny.sk - Obchody v Poľsku budú v nedeľu zatvorené, návrh čelí kritike © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow