30. november 2020. Ondrej/Andrej. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Obec Adžinci sa premenovala na Putinovo, pália aj Putinovku

SITA SITA SITA  15.11.2016 15.11.2016  

Obyvatelia Adžinci privítali zmenu názvu obce na Putinovo, pretože nechcú nič turecké a ruského prezidenta Vladimira Putina považujú za jedného z najväčších a najlepších lídrov na svete.BELEHRAD 15. novembra (WebNoviny.sk) - Srbská obec Adžinci, ktorej názov má turecký pôvod, nesie už niekoľko dní nové meno - Putinovo. Miestni občania privítali túto zmenu nielen preto, že sa zbavili doterajšieho názvu označujúceho pútnikov z Mekky, ale predovšetkým preto, že považujú ruského prezidenta Vladimira Putina za jedného "z najväčších a najlepších lídrov na svete".
Pre internetové noviny Južne Vesti to uviedol jeden z miestnych občanov Milutin Petrušič. "Nechceme tu nič turecké. Putinovo znie dobre a ľahko sa vyslovuje," dodal.
Petrušič, majiteľ miestnej kaviarne, informoval, že v dedine žije iba dvanásť rodín, predovšetkým dôchodcov. Podpora nového názvu v referende bola jednomyseľná a na vstupe do obce sa už objavila drevená tabuľa s novým názvom. Rakiju - tradičnú pálenku, ktorú vyrábajú v obci, premenovali z úcty k Vladimirovi Putinovi na "Putinovku".
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow