2. december 2020. Bibiána. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Oblasť Mount Everestu zasiahlo zemetrasenie

SITA SITA SITA  28.11.2016 28.11.2016  

Podľa nepálskeho seizmologického strediska išlo o dotras ničivého zemetrasenia z apríla minulého roka, pri ktorom zahynulo takmer 9000 ľudí a ďalších 22.000 utrpelo zranenia.KÁTHMANDU 28. novembra (WebNoviny.sk) - Stredne silné zemetrasenie s epicentrom neďaleko vrchu Mount Everest zobudilo v pondelok nadránom ľudí v Nepále, ktorý sa stále spamätáva z vlaňajších ničivých otrasov zeme.
Americká geologická služba USGS oznámila, že zemetrasenie malo magnitúdu 5,4. Nepálske seizmologické stredisko uvádzalo magnitúdu 5,6 s tým, že epicentrum sa nachádzalo približne 120 kilometrov východne od metropoly Káthmandu, kde ho tiež pocítili.
Polícia informovala, že zatiaľ sa neobjavili správy o obetiach ani škodách, avšak ich prípadné nahlásenie môže istý čas trvať vzhľadom na to, že k zemetraseniu došlo v horách s odľahlými dedinami.
Podľa nepálskeho seizmologického strediska išlo o dotras ničivého zemetrasenia z apríla minulého roka, pri ktorom zahynulo takmer 9000 ľudí a ďalších 22.000 utrpelo zranenia. Poškodilo vtedy tiež takmer milión domov a budov. Informácie priniesli agentúry AP a DPA.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow