20. september 2020. Ľuboslav(a). °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Obytným domom vo Viedni otriasol výbuch, časť budovy spadla

SITA  26.1.2017 26.1.2017  

K explózii plynu došlo presne v čase, keď do jedného z bytov vchádzali exekútor so zámočníkom.VIEDEŇ 26. januára (WebNoviny.sk) - Pri výbuchu v obytnom dome v rakúskom hlavnom meste Viedeň prišiel o život 64-ročný správca domu. Oznámila to vo štvrtok polícia s tým, že ďalších 12 osôb vrátane 13-ročného dievčaťa utrpelo zranenia. Bezprostredne po výbuchu vypukol v dome požiar a budova sa čiastočne zrútila.
K explózii plynu došlo presne v čase, keď do jedného z bytov vchádzali exekútor so zámočníkom. "V tom momente došlo k výbuchu zmesi vzduchu a plynu," vysvetlil hovorca polície. Obaja muži utrpeli vážne zranenia. Zranenia utrpel aj 55-ročný nájomca bytu, ktorého hospitalizovali a podvečer zatkli na základe podozrenia, že explóziu vyvolal zámerne.
Nemenovaný muž bol v tomto byte nahlásený od roku 1983 a už vyše roka neplatil nájomné. Majiteľ ho preto vyzval, aby byt opustil.Explózia spôsobila veľké škody v dome, ale aj na okolitých budovách. Hasiči preventívne evakuovali blízke budovy, obyvatelia sa nateraz nemôžu vrátiť do svojich bytov a majú sa zdržiavať na iných miestach. Škody na majetku hlásili tiež neďaleké zariadenia či majitelia áut.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow