20. január 2019. Dalibor. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Obyvateľov severného Grécka vystrašilo zemetrasenie

SITA SITA SITA  19.11.2016 19.11.2016  

Grécka štátna rozhlasová stanica ERT informovala, že polícii v zasiahnutom regióne zatiaľ nenahlásili žiadne väčšie škody na budovách.ATÉNY 19. novembra (WebNoviny.sk) - Severné Grécko zasiahlo dnes ráno zemetrasenie, ktoré vyvolalo paniku medzi obyvateľmi regiónu, kde v posledných týždňoch nastali početné otrasy.
Agentúra DPA uviedla, že podľa údajov aténskeho Geodynamického ústavu dosiahlo dnešné zemetrasenie magnitúdu 5,0, zatiaľ čo Európsko-stredomorské seizmologické centrum (EMSC) magnitúdu odhadlo na 4,7. Epicentrum sa nachádzalo blízko mesta Kilkis, ležiaceho približne 40 kilometrov severne od Solúnu, pričom otrasy pocítili aj v susednom Bulharsku a Macedónsku.
"Bolo to dosť intenzívne. Celá moja rodina vybehla von na ulicu," povedal pre DPA Manolis Kaparos, obyvateľ Solúnu. Seizmológovia potvrdili, že dnešné zemetrasenie bolo cítiť obzvlášť silno, keďže vzniklo iba štyri až päť kilometrov pod zemským povrchom.
Grécka štátna rozhlasová stanica ERT informovala, že polícii v zasiahnutom regióne zatiaľ nenahlásili žiadne väčšie škody na budovách.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow