26. október 2020. Demeter. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Očierňovanie politikov je hriech, pápež varoval médiá

SITA SITA SITA  8.12.2016 8.12.2016  

Šírenie dezinformácií pápež označil za pravdepodobne najväčšiu škodu, ktorú môžu médiá spôsobiť.
VATIKÁN 8. decembra (WebNoviny.sk) - Pápež František odsúdil tie médiá, ktoré sa zameriavajú na škandály, šírenie falošných správ a očierňovanie politikov. Jeho vyjadrenia odzneli v rozhovore, ktorý dnes zverejnil belgický katolícky týždenník Tertio.
Šírenie dezinformácií v ňom pápež označil za "pravdepodobne najväčšiu škodu, ktorú môžu médiá spôsobiť". Využívanie médií na tento účel, namiesto vzdelávania verejnosti, označil za hriech.
František uviedol, že vyhľadávanie škandálov sa v istom zmysle podobá koprofílii, teda abnormálnej záľube vo výkaloch. "Myslím si, že médiá musia byť veľmi jasné, veľmi transparentné a nespadnúť - bez urážky - do choroby koprofílie, aby za každú cenu nepokrývali škandály, nepokrývali ohavné veci, aj keby boli pravdivé," pokračoval.
Pápež poskytol interview v rodnej španielčine a novinári ho dostali v talianskom preklade. František hovoril aj o nebezpečenstve využívania médií na očiernenie politických súperov. "Nik nemá právo to urobiť. Je to hriech a pôsobí to bolesť," pokračoval. Odsúdil dezinformácie, ktoré podľa neho "názory iba jedným smerom a zanedbávajú druhú časť pravdy".
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow