28. september 2020. Václav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Od 1. decembra má Albrecht nového šéfkuchára

SITA SITA SITA  1.12.2016 1.12.2016  

Od 1. decembra má bratislavský Hotel Albrecht nového šéfkuchára. Mediálne známeho Jaroslava Žídeka vystrieda jeho žiak Daniel Marek.
"Vo svojej kariére som si prešiel takmer všetkými pozíciami až som skončil ako pravá ruka u Jardu Žídeka. Okrem neho sú mojimi vzromi Daniel Humm z Eleven Madison Parku alebo Sven Elverfeld zo námej reštaurácie AQUA. Existujúci koncept reštaurácie chcem zdokonalovať, rád by som vsadil na čerstvosť a slovenský pôvod potravín," hovorí nový šéfkuchár Albrechtu.
Inšpirácie podľa svojich slov čerpá z kvalitnej gastronomickej literatúry a pozorne sleduje aj najnovšie trendy. Svoj talent rozvíja nielen účasťou na kulinárskych seminároch, ale je hosťom aj pravidelných relácii komerčných televízií o varení. Slovenský zákazník si podľa neho potrpí nielen na kvalitu jedla, jeho dizajn, ale má rád aj sezónne špeciality. K nim radí zeleninu, huby, ryby. "Hradný vrch je pre hostí magickým lákadlom. Okrem toho chcem pokračovať v osvedčených tabuliach, kde klasickou kriedou popisujeme aktuálne menu. Na základe rozhovorov a spätných reakcií od zákazníkov chceme následne menu dotvárať a modifikovať. Momentálne ma čaká náročná predvianočná sezóna," dodáva Daniel Marek.
Informoval o tom konateľ hotela Albrecht Martin Pošvanc.

Bratislava, 1.12. 2016

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow