19. september 2020. Konštantín. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Od Ladislava Bašternáka žiadajú informácie o jeho majetku

SITA  31.12.2016 31.12.2016  

Opletačky so zákonom začal mať Bašternák po tom, ako Finančná správa nadobudla podozrenie, že sumu 12 miliónov eur mohol zaplatiť len naoko, aby získal späť daňovú vratku dva milióny eur.BRATISLAVA 31. decembra (WebNoviny.sk) - Podnikateľa Ladislava Bašternáka začala prešetrovať bratislavská okresná prokuratúra. Informáciu potvrdili Novému Času.
Ako sa uvádza na portáli tohto denníka, od kontroverzného biznismena, ktorý obchodoval aj s ministrom vnútra Robertom Kaliňákom, žiada prokuratúra dokumenty, akým spôsobom prišiel k obrovským peniazom. Podľa vlastných slov zaplatil ešte v roku 2012 dvanásť miliónov eur v hotovosti za sedem bytov v Bratislave, čo sa kompetentným nepozdáva.
Odporúčame:

Polícia začala trestné stíhanie v kauze Bašternák

Denník v sobotu zverejnenom článku pripomína, že opletačky so zákonom začal mať Bašternák po tom, ako Finančná správa nadobudla podozrenie, že sumu 12 miliónov eur mohol zaplatiť len naoko, aby získal späť daňovú vratku dva milióny eur. Vo veci aj naďalej prebieha vyšetrovanie hlavne jeho bývalej firmy. Okrem toho sa však polícia a prokuratúra zaujíma aj o samotných 12 miliónov eur, ktoré Bašternák zaplatil za byty v roku 2012 v hotovosti. Prešetrujú to, či vôbec tieto peniaze ako podnikateľ zarobil a či nie je jeho majetok nelegálny.
"Dňa 9. decembra 2016 bola Okresnou prokuratúrou Bratislava I zaslaná Ladislavovi B. žiadosť, aby v lehote do 30 dní odo dňa jej doručenia predložil doklady o tom, akým spôsobom nadobudol špecifikovaný majetok a rovnako uviedol aj hodnotu tohto majetku. Žiadosť si menovaný prevzal 21. decembra 2016," uviedol pre Nový čas hovorca prokuratúry Michal Šúrek.
Po prešetrení a dodaní podkladov od Bašternáka sa celý prípad môže dostať na súd. Ak podnikateľ nebude vedieť preukázať to, že majetok nadobudol legálnou cestou, tak ten môže prepadnúť štátu. "Prepáčte, k ničomu, čo sa týka vyšetrovania, nebudem a ani nemôžem odpovedať," reagoval na otázky denníka Bašternák.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow