24. september 2020. Ľuboš, Ľubor. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Od volieb v USA zaznamenali vyše 860 incidentov z nenávisti

SITA SITA SITA  29.11.2016 29.11.2016  

Organizácia SPLC vyzvala Donalda Trumpa, aby verejne odsúdil násilnosti a prejavy nenávisti a uplatnil v praxi svoj sľub chrániť všetkých Američanov.WASHINGTON 29. novembra (WebNoviny.sk) - Americká mimovládna organizácia zaoberajúca sa bojom za občianske práva vyzvala novozvoleného prezidenta USA Donalda Trumpa, aby rozhodne a verejne odsúdil rasizmus a fanatizmus.

A upozornila, že za desať dní od jeho víťazstva v prezidentských voľbách z 8. novembra zaznamenala vyše 860 incidentov súvisiacich s predsudkami, informovala tlačová agentúra

Nezisková organizácia Southern Poverty Law Center (SPLC), čo vo voľnom preklade znamená Právne centrum pre chudobných z amerického Juhu, uviedla, že na svojich webových stránkach a prostredníctvom médií v danom časovom úseku zozbierala spolu 867 incidentov z nenávisti. Aj keď každý incident neoverovala z nezávislého zdroja, podvody vraj vylúčila.
Najväčšiu časť z nich tvorili incidenty z nenávisti zamerané proti imigrantom a Afroameričanom. Podľa správy SPLC učitelia v súvislosti s predvolebnou rétorikou zaznamenali vyše 2500 fyzických konfliktov, vyhrážok a ďalších incidentov. Organizácia vyzvala novozvoleného prezidenta Trumpa, aby verejne odsúdil násilnosti a prejavy nenávisti a uplatnil v praxi svoj sľub chrániť všetkých Američanov.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow