26. september 2020. Edita. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Odborári Volkswagenu sa chystajú na kolektívne vyjednávanie

SITA  23.1.2017 23.1.2017  

Okrem návrhu na zvýšenie tarifných tried o 16 %, odborári trvajú aj na zjednotení dovolenkového príspevku s vianočným a navrhujú zvýšenie rozpočtu osobného hodnotenia.
BRATISLAVA 23. januára (WebNoviny.sk) - Kolektívna zmluva zamestnancov bratislavského závodu Volkswagen Slovakia by v tomto roku mala zlepšiť podmienky pre zamestnancov. Myslí si to predseda Moderných odborov Volkswagen Zoroslav Smolinský, ktorý avizoval, že odborári do kolektívneho vyjednávania vstúpia s jedenástimi principiálnymi návrhmi.
Okrem návrhu na zvýšenie tarifných tried o 16 % odborári trvajú aj na zjednotení dovolenkového príspevku s vianočným a navrhujú zvýšenie rozpočtu osobného hodnotenia. Ďalej chcú presadiť navýšenie mzdového zvýhodnenia za prácu v zmenách, zvýšenie základnej výmery dovolenky, či predĺženie platenej prestávky a ďalšie body sociálneho programu, uviedol Smolinský.
Odborári by podľa neho privítali na kolektívnom vyjednávaní aj členov Základnej organizácie Odborového zväzu KOVO, z ktorej Smolinský s väčšinou odborárov automobilky vystúpili a založili nové Moderné odbory Volkswagen. "Faktom ale je, že menšinová odborová organizácia vo Volkswagene nemá právoplatne zvolené vedenie a teda legitimitu s mandátom na zastupovanie svojich členov pri vyjednávaniach," skonštatoval Smolinský.
Zároveň dodal, že vzhľadom k prebiehajúcim súdnym sporom s ZO OZ KOVO môže účasť iných zástupcov rokovaní tejto odborovej organizácie, napríklad likvidátorov, narušiť právnu istotu výsledkov kolektívneho vyjednávania.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow