5. december 2020. Oto. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Odbory Volkswagenu sa odvolajú voči rozhodnutiu súdu

SITA SITA SITA  25.11.2016 25.11.2016  

Okresný bratislavský súd zamietol návrh na nariadenie neodkladného opatrenia pri nakladaní s majetkom základnej organizácie OZ KOVO vo Volkswagene.
BRATISLAVA 25. novembra (WebNoviny.sk) - Členovia výboru základnej odborovej organizácie OZ KOVO vo Volkswagene sa odvolajú voči uzneseniu Okresného súdu Bratislava II. Ten zamietol návrh na nariadenie neodkladného opatrenia pri nakladaní s majetkom základnej organizácie. Informoval o tom bývalý predseda základnej odborovej organizácie vo Volkswagene Zoroslav Smolinský.
Ako ďalej uviedol, súd v uznesení o zamietnutí návrhu na neodkladné opatrenie vytkol najmä nedostatočné zdokladovanie stavu veci, teda nepredloženie niektorých listín, na ktoré sa Moderné odbory Volkswagen vo svojej žalobe odvolávajú.
"Tieto chyby vznikli z dôvodu časovej tiesne, keď základná organizácia OZ KOVO Volkswagen bola nečakane po 24-ročnej existencii uvedená do likvidácie vedením OZ KOVO na čele s Emilom Machynom. Všetky listiny podľa potreby a detailného zdokladovania stavu veci v rámci odvolania samozrejme dodáme," konštatoval Smolinský. Zdôraznil, že predbežné opatrenie nie je rozhodnutím v samotnom spore o majetku odborov. "V závere bude najdôležitejšie, ako súdy rozhodnú vo veci samej. Teda či postup zvolený Emilom Machynom bol v poriadku," dodal.
Smolinský ďalej zdôraznil, že majetok základnej odborovej organizácie vo Volkswagene bol vytvorený ľuďmi z Volkswagenu Slovakia a preto patrí len im. "Drvivá väčšina bývalých členov sa slobodne rozhodla prestúpiť do Moderných odborov Volkswagen a nemôžu byť za to takto potrestaní. Nikdy sme nedostali žiadne peniaze z centrály OZ KOVO. Práve naopak, my sme štedro na chod centrály OZ KOVO prispievali", uzavrel Smolinský.
Nové Moderné Odbory Volkswagen založili v polovici septembra ako reakciu na pomery v Odborovom zväze KOVO. Spor medzi odborármi vznikol po tom, čo OZ KOVO na mimoriadnom zasadnutí rady rozhodol o likvidácii odborovej organizácie Volkswagenu.
OZ KOVO zdôvodnil svoje rozhodnutie porušením stanov zo strany odborovej organizácie Volkswagenu, keď vylúčila zo svojich radov Kolomana Kraslana. Podľa Smolinského šéf OZ KOVO Emil Machyna mal prostredníctvom Kraslana ovplyvňovať pomery v odboroch. Kraslan v júni kandidoval na predsedu odborov Volkswagenu, avšak neúspešne. Smolinský zároveň uviedol, že príčinou vylúčenia bolo to, že na prácu Kraslana v odboroch sa sťažovali zamestnanci automobilky. Odbory Volkswagenu sa vo veci údajného porušenia stanov OZ KOVO obrátili na súd.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow