25. november 2020. Katarína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Odmietame všetky formy extrémizmu, tvrdí Islamská nadácia

SITA  20.12.2016 20.12.2016  

Jednotlivci a zoskupenia, ktoré sa snažia narušiť priateľské spolužitie v Európe, sú nepriateľmi nás všetkých, vyhlásila v súvislosti s útokmi v Berlíne a Zürichu Islamská nadácia na Slovensku.BRATISLAVA 20. decembra (WebNoviny.sk) - Islamská nadácia na Slovensku so znepokojením sleduje tragické udalosti v západnej Európe, ktoré sa usilujú narušiť pokojné spolužitie jej obyvateľov.
Posledným príkladom sú útoky, ktoré sa stali v pondelok 19. decembra v Berlíne a Zürichu. Tieto udalosti majú podľa Islamskej nadácie na Slovensku jediný cieľ, a to šíriť strach, chaos a poštvať ľudí proti sebe. Islamská nadácia o tom informovala na svojej internetovej stránke.

ÚTOK V BERLÍNE

"Veľké obavy v nás vzbudzuje aj to, ako k týmto snahám pristupujú niektoré politické a spoločenské elity v európskych krajinách. Namiesto volania po jednote podporujú prejavy vzájomného podozrievania a nenávisti," uviedla Islamská nadácia na Slovensku.
Deklaruje pritom, že stojí na strane tých hlasov v spoločnosti, ktoré volajú po občianskej a spoločenskej jednote a odmietajú všetky formy extrémizmu. Jednotlivci a zoskupenia, ktoré sa snažia narušiť priateľské spolužitie v Európe, sú podľa nadácie nepriateľmi všetkých.
"Pri udalostiach, ako sú tieto, si vždy a znovu uvedomujeme našu malosť a bezmocnosť, pretože nie je takmer nič, čo pre obete dokážeme urobiť. Vyjadrujeme aspoň našu úprimnú sústrasť všetkým pozostalým obetí útokov v Berlíne a Zürichu, želáme si čo najrýchlejšie uzdravenie zranených a potrestanie vinníkov," uviedla Islamská nadácia na Slovensku.
Odporúčame:

Záznamy GPS ukázali, čo robil páchateľ pred útokom na trhy

Foto: Do davu na vianočných trhoch v Berlíne vrazil kamión

Páchateľ z Berlína prišiel do Nemecka ako utečenec

Merkelovú útok v Berlíne šokoval, bol krutý a odporný

Na vianočných trhoch v Berlíne boli aj slovenskí futbalisti

Švajčiarska polícia uviedla, že nezistila nijaký islamistický či krajne pravicový motív činu muža, ktorý sa zastrelil po tom, ako v pondelok 19. decembra večer postrelil v islamskom modlitebnom centre v Zürichu troch ľudí. Šéfka tamojšej kriminálnej polície Christiane Lentjesová Meiliová v utorok uviedla, že vyšetrovanie útoku aj domnelého páchateľa - 24-ročného Švajčiara - pokračuje.
V pondelok 19. decembra večer tiež vošiel muž s kamiónom medzi návštevníkov vianočných trhov v Berlíne. Útok si podľa doterajších informácií vyžiadal 12 mŕtvych. Do nemocníc previezli ďalších 48 zranených, medzi ktorými sú aj viaceré osoby s ťažkými zraneniami.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow