18. január 2021. Bohdana. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Odporca Obamacare má byť Trumpovým ministrom zdravotníctva

SITA SITA SITA  29.11.2016 29.11.2016  

Donald Trump počas predvolebnej kampane vyhlásil, že ako hlava štátu zruší dôležité zákony a nahradí ich inými, čo sa týka aj Obamacare. Zákon z roku 2010 meniaci dobrovoľné zdravotné poistenie na povinné označil za katastrofu.WASHINGTON 29. novembra (WebNoviny.sk) - Novozvolený americký prezident Donald Trump chce za nového ministra zdravotníctva vymenovať 62-ročného Toma Pricea, ktorý je kritikom kontroverznej reformy zdravotného poistenia známej ako Obamacare.

Informovali o tom v noci z pondelka na utorok denníky New York Times a Washington Post s odvolaním sa na predstaviteľa Republikánskej strany s tým, že Trump toto svoje rozhodnutie oficiálne oznámi v priebehu utorka.

ONLINE: PREZIDENTSKÉ VOĽBY V USA - CLINTONOVÁ vs. TRUMP

Price je vyštudovaným ortopedickým chirurgom a šesťnásobným kongresmanom za štát Georgia; podobne ako Trump je ostrým kritikom reformy zdravotníctva odchádzajúceho demokratického prezidenta Baracka Obamu. Počas predvolebnej kampane Trump vyhlásil, že ako hlava štátu zruší dôležité zákony a nahradí ich inými, čo sa týka aj Obamacare. Zákon z roku 2010 meniaci dobrovoľné zdravotné poistenie na povinné označil za katastrofu.
"Keď 8. novembra vyhráme a zvolíme si republikánsky Kongres, budeme okamžite schopní zrušiť a nahradiť Obamacare. Musíme to urobiť. Požiadam Kongres o zvolanie mimoriadneho zasadnutia. Bude to pre mňa veľká pocta, a tiež pre vás, pre celú krajinu. Obamacare treba nahradiť. A my to urobíme a urobíme to veľmi, veľmi rýchlo. Je to katastrofa," vyhlásil Trump začiatkom novembra na predvolebnom mítingu v štáte Pensylvánia.
Po svojom zvolení však čiastočne zmenil rétoriku a v jednom rozhovore povedal, že zvažuje ponechať aspoň časť tejto legislatívy. S nomináciou Pricea už na Twitteri vyslovil súhlas Trumpov poradca Newt Gingrich, podľa ktorého je kongresman tou správnou osobou na presadenie zrušenia Obamacare v zákonodarnom zbore.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow