26. september 2020. Edita. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Odsúdili snúbencov, ktorí vydierali obchodný reťazec Lidl

 3.3.2017 3.3.2017  

BOCHUM 3. marca (WebNoviny.sk) - Na desať rokov za mreže poslal Krajinský súd v nemeckom meste Bochum snúbencov za vydieranie obchodného reťazca Lidl, pokus o vraždu, nebezpečné ublíženie na zdraví a odpálenie nálože.
Istý počítačový technik (48) a jeho o šesť rokov staršia snúbenica odpálili v období rokov 2012 až 2016 tri nálože pred filiálkami Lidlu v mestách Bochum, Bottrop a Herten. Jedna pracovníčka utrpela pri tom ľahšie zranenia. Lidl poukázal vydieračom okolo milióna eur, z ktorých si však dvojica prevzala iba 1800 eur.
Obžalovaní sa v súdnej sieni v plnej miere priznali k trestnej činnosti a uviedli, že nálože vyrobili v byte v Gelsenkirchene. Sudca v zdôvodnení trestu uviedol, že aj keď dvojica nemala v úmysle nikoho pripraviť o život, riskovala životy nevinných ľudí.
Prokuratúra žiadala pre oboch obžalovaných vzhľadom na osobitnú nebezpečnosť ich trestnej činnosti doživotné tresty väzenia.
Viac k témam: krimi, Lidl, nemecko, vydieranieZdroj: Webnoviny.sk - Odsúdili snúbencov, ktorí vydierali obchodný reťazec Lidl © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow