22. október 2020. Sergej. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Odvolací senát nevzal do väzby černákovca Kána

SITA SITA SITA  8.12.2016 8.12.2016  

Sťažnosti prokurátora proti prepusteniu Jána Kána na slobodu Krajský súd nevyhovel, väzbu nahradil dohľadom súdu a ďalšími opatreniami.BANSKÁ BYSTRICA 8. decembra (WebNoviny.sk) – Odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici vo štvrtok nevyhovel sťažnosti prokurátora a nevzal do väzby Jána K. zo skupiny bossa Mikuláša Černáka. Jána Kána zo zadržania prepustil pred týždňom sudca pre prípravné konanie Okresného súdu v Banskej Bystrici, pretože nenašiel dôvody na jeho väzobné stíhanie.
Na rozdiel od prvostupňového súdu odvolací uznal dôvody na väzbu možný útek a ovplyvňovanie svedkov, ale väzbu nahradil dohľadom súdu. Zároveň stanovil pre obvineného zákonné obmedzenia. Ján Kán sa musí každý tretí deň dostaviť k príslušnému probačnému a mediačnému úradníkovi. Zároveň nesmie vycestovať do zahraničia a každú zmenu pobytu musí hlásiť kompetentným orgánom. Rozhodnutie súdu je právoplatné a prokurátor Generálnej prokuratúry Jozef Kandera s ním vyslovil spokojnosť.
Odporúčame:

Zatkli pravú ruku bývalého šéfa podsvetia Mikuláša Černáka

Bývalý blízky Černákov spolupracovník čelí obvineniu z vraždy poľského podnikateľa Grzegorza Szymaneka v spolupáchateľstve. Ján Kán svoj podiel na vražde popiera. Vyhlásil, že je to pomsta Černáka za to, že asi pred desiatimi rokmi mu nevyhovel, aby ovplyvnil výpovede Miloša Kaštana a Slavomíra Surového. Proti Jánovi Kánovi vypovedá Alexander Horváth, ale obhajca Ľudovít Štanglovič ho považuje za absolútne nedôveryhodného.
Poľského podnikateľa na Slovensku chytili a zavraždili v roku 1997. Za jeho únos a vraždu súdili Černáka a jeho dvoch spolupracovníkov, ale v opakovanom procese boli oslobodení. Jána Kána v tejto veci budú stíhať na slobode. V prípade únosu a vraždy poľského podnikateľa Grzegorza Szymaneka v septembri 2011 bola povolená obnova konania. Krajský súd v Banskej Bystrici vtedy vyhovel návrhu Generálnej prokuratúry a vrátil kauzu prokurátorovi do prípravného konania. Nová obžaloba, doplnená o dôkazy zistené poľskou justíciou, nebola na príslušný súd doteraz podaná.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow