29. september 2020. Michal, Michaela. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

OĽaNO navrhuje príplatky za prácu v sobotu a nedeľu

SITA  14.1.2017 14.1.2017  

Šéf OĽaNO Igor Matovič upozornil na to, že na Slovensku pracuje v sobotu každý štvrtý a v nedeľu každý piaty zamestnanec.
BRATISLAVA 14. januára (Webnoviny.sk) - Poslanci Národnej rady SR za OĽaNO navrhujú zaviesť povinný príplatok za prácu v sobotu vo výške 50 % a za prácu v nedeľu v sume 100 % z priemernej mzdy zamestnanca.
Na piatkovej tlačovej besede to uviedol šéf OĽaNO Igor Matovič. Upozornil na to, že na Slovensku pracuje v sobotu každý štvrtý zamestnanec a v nedeľu každý piaty zamestnanec. Návrh novely Zákonníka práce, ktorá zavádza povinné príplatky za prácu v sobotu a v nedeľu, predložia poslanci za OĽaNO na najbližšiu schôdzu parlamentu.
Slovenskí zamestnanci podľa lídra OĽaNO pracujú v nedeľu najviac zo všetkých zamestnancov v rámci Európy. "Sme v tomto parametre číslo jedna v Európe," povedal. Naopak, najmenej zamestnancov pracuje počas nedieľ v Poľsku, a to 3 % zamestnancov. "Mali by sme sa podobať našim susedom," tvrdí Matovič.
Zákonník práce podľa Matoviča v súčasnosti povinné príplatky za prácu v sobotu a nedeľu neupravuje, hoci Robert Fico sľubuje Slovensku 12 rokov sociálny štát. "Každý človek by očakával, že Robert Fico bude týchto ľudí chrániť," zdôraznil. Práca cez soboty a nedele sa pritom podľa Matoviča týka stoviek tisícov zamestnancov. "Nedeľa by mala patriť rodine," povedal šéf OĽaNO. Pri hlasovaní o ich návrhu sa podľa Matoviča v parlamente ukáže, ako to Robert Fico myslí s ochranou pracujúcich ľudí vážne.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow