22. február 2020. Etela. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

OĽaNO reaguje na vyjadrenie premiéra Fica, jeho správanie takmer vo všetkom pripomína Mečiara

 5.3.2018 5.3.2018  

BRATISLAVA 5. marca (WebNoviny.sk) - Správanie sa a výroky premiéra Roberta Fica (Smer-SD) pripomínajú takmer vo všetkom Vladimíra Mečiara.
Vyhlásili to dnes predstavitelia parlamentného opozičného hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) v reakcii na tlačovú besedu premiéra Fica, na ktorej vyjadril pochybnosti o tom, prečo sa prezident Andrej Kiska stretol s Georgeom Sorosom.

Premiér stupňuje konfrontáciu s Kiskom

"Premiér iba stupňuje konfrontáciu s prezidentom Kiskom. Vo veľkej miere mi to pripomína Mečiara. Aj vtedy sa stala vražda a hovorilo sa o temných silách zo západu. Fico je novodobý Mečiar a iba sa snaží odpútať pozornosť od seba samého, pretože je to práve on, kto je zodpovedný za túto situáciu," uviedol poslanec NR SR za hnutie Ján Budaj.

Odporúčame:Fico sa vyjadril k politickej situácii, Kiskovi adresoval otázku v súvislosti so Sorosom

Podľa poslancov za hnutie si je aj líder jednej z koaličných strán Béla Bugár (Most-Híd) plne vedomý, kam takáto politika konšpirácií vedie. "Pán Bugár iste vie, kam takéto tvrdenia dostali Maďarsko z pohľadu vnímania krajiny v rámci Európskej únie," vyjadril možné obavy Budaj.

Opozícia je pripravená konať

Ako doplnil, podľa jeho názoru premiér Fico naznačil predsa len odchod ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD). Ak by sa tak nestalo v najbližších hodinách, opozícia je podľa Budaja pripravená konať. "Ak Fico v utorok nepríde na Koaličnú radu s "hlavou" ministra, opozícia spojí svoje sily a aj na pôde parlamentu mu dá pocítiť, aké je to čeliť odvolávaniu," uzavrel Budaj.

Odporúčame:Maďarič želá členom Smeru, aby našli cit pre realitu. Výmena Kaliňáka je podľa neho nevyhnutná

Podľa premiéra majú udalosti po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky "určitý rukopis", ktorý je pokusom o totálnu destabilizáciu štátu. Tiež sa pýta prezidenta Andreja Kisku, prečo ešte pred pár týždňami označoval Slovensko za úspešný príbeh a teraz tvrdí niečo iné. Fico tiež zopakoval, že ho zaráža, že prezidentovi nezáleží na motíve vraždy mladého páru.
Viac k témam: Ján Kuciak, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, Robert FicoZdroj: Webnoviny.sk - OĽaNO reaguje na vyjadrenie premiéra Fica, jeho správanie takmer vo všetkom pripomína Mečiara © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow