27. október 2020. Sabína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

OPEC vyťažil rekordný objem ropy

SITA SITA SITA  13.12.2016 13.12.2016  

Organizácia krajín vyvážajúcich ropu v porovnaní s októbrom zvýšili produkciu o 300 tis. barelov na 34,2 mil. barelov denne.PARÍŽ 13. decembra (WebNoviny.sk) - Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) v novembri, ktorý predchádzal globálnej dohode o obmedzení produkcie, vyťažila rekordný objem ropy. Informovala o tom v utorok Medzinárodná agentúra pre energetiku (IEA).
Členské štáty ropného kartelu podľa jej údajov minulý mesiac v porovnaní s októbrom zvýšili produkciu o 300 tis. barelov na 34,2 mil. barelov denne, čo viac ako kompenzovalo pokles ťažby v krajinách, ktoré nie sú jeho členmi.
Počas víkendu členovia OPEC presvedčili Rusko a ďalších desať ropných štátov, ktoré nie sú členmi kartelu, aby sa pripojili k dohode o znížení ťažby o 558 tis. barelov denne na šesť mesiacov s účinnosťou od 1. januára. Ide o ďalší krok po tom, ako sa OPEC 30. novembra dohodol na znížení ťažby o 1,2 mil. barelov denne.
Ceny ropy sa následne dostali najvyššie od vlaňajšieho leta. Podľa IEA najbližšie týždne ukážu, či sa dohodnuté škrty zavádzajú do praxe a nedávne zvýšenie cien pretrvá.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow