25. máj 2019. Urban. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Opitého slovenského pilota v Kanade odsúdili, pôjde do väzenia a nesmie ani pilotovať

 3.4.2017 3.4.2017  

CALGARY 3. apríla (WebNoviny.sk) - Slovenský pilot kanadskej nízkonákladovej leteckej spoločnosti Sunwing Airlines Miroslav G., ktorý bol taký opitý, že vlani v decembri pred štartom v Kanade omdlel v kokpite, dostal v tejto krajine trest osem mesiacov väzenia.
Miroslav G. (37) sa minulý mesiac priznal, že v čase, keď bol zodpovedný za lietadlo a pasažierov, množstvo alkoholu v jeho krvi až trojnásobne prekračovalo povolený limit.
Slovenského pilota eskortovali z lietadla Sunwing Airlines v kanadskom meste Calgary 31. decembra, pred plánovaným letom, ktorý sa mal skončiť v mexickom Cancúne.

Odporúčame:Slovenský pilot priznal vinu, opitý chcel letieť s pasažiermi

Na súde zaznelo tvrdenie, že Miroslav G. vtedy zle artikuloval a potácal sa.
Svedok na súde tiež uviedol, že druhý pilot navrhol Miroslavovi G., aby lietadlo opustil, ale ten sa nakoniec do kokpitu vrátil, sadol si a zdalo sa, že odpadol, s tvárou opretou o okno.
Sudkyňa Anne Brownová tiež zakázala odsúdenému po prepustení z väzenia rok pilotovať lietadlo. Dodala, že odsúdený sa lieči z alkoholizmu, od udalosti abstinuje a "cíti sa úplne zahanbený".
Miroslav G., ktorý je ženatý a má dve malé deti, prišiel o zamestnanie, dodal súd.
Viac k témam: krimi, opitý pilot, súdyZdroj: Webnoviny.sk - Opitého slovenského pilota v Kanade odsúdili, pôjde do väzenia a nesmie ani pilotovať © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow