15. január 2021. Dobroslav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Osem z desiatich študentov si pravidelne sporí

SITA SITA SITA  19.11.2016 19.11.2016  

Vreckové dostáva takmer 80 % stredoškolákov. BRATISLAVA 19. novembra (WebNoviny.sk) - Polovica stredoškolákov má založený účet v banke. Ako ďalej ukázal prieskum organizácie JA Slovensko, ktorá testovala žiakov základných a stredných škôl od 14 do 20 rokov v rámci programu Viac ako peniaze, vyše 65 % stredoškolákov používa mobil banking, či internet banking. Takmer všetci používajú aj platobnú kartu. Skoro 80 % školákov si pravidelne sporí.
Na Slovensku dostáva vreckové podľa výsledkov prieskumu takmer 80 % stredoškolákov. Podľa odborníkov je pre žiakov druhého stupňa základnej školy najvhodnejšie dávať vreckové pravidelne, ideálne raz za dva týždne. "Študenti stredných škôl by už mali s peniazmi vedieť vyjsť na mesačnej báze. Výdavky si dokážu lepšie odhadnúť aj plánovať," uviedla Katarína Vatrtová, vedúca oddelenia Bežné účty a transakcie VÚB.
Najvyššie finančné nároky na štúdium a vreckové majú vysokoškoláci. Ich náklady sa pohybujú od 2 000 do 4 400 eur za rok, podľa miesta štúdia a typu vysokej školy. Zdrojom financií sú pre väčšinu z nich (83 %) predovšetkým rodičia. Dve tretiny vysokoškolákov kvôli peniazom popri štúdiu aj brigádujú.
Z údajov ČSOB vyplýva, že študenti platia najčastejšie v obchodoch s potravinami, supermarketoch, obchodoch s odevmi a na čerpacích staniciach. Tento trend potvrdzujú aj výsledky prieskumu TNS Slovakia Millennials+ medzi generáciou 12-26 ročných. Z neho vyplýva, že veľká časť peňazí mladých smeruje na jedlo a oblečenie či obuv, viac ako 55 eur mesačne.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow