16. október 2018. Vladimíra. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

OSN rozšírila zoznam zakázaného tovaru pre Severnú Kóreu

 24.10.2017 24.10.2017  

NEW YORK 24. októbra (WebNoviny.sk) - Organizácia Spojených národov (OSN) rozšírila zoznam tovarov a technológií, ktoré je zakázané vyvážať a predávať do Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (KĽDR).

Do zoznamu pridali 32 položiek

Výbor OSN monitorujúci sankcie voči komunistickej krajine do zoznamu pridal 32 položiek, ktoré sú použiteľné na civilné aj vojenské účely.

Odporúčame:Severná Kórea vyzvala Austráliu, aby sa dištancovala od USA

Patria medzi ne napríklad kontajnery na prenos rádioaktívnych materiálov, chladiace systémy, röntgenové zariadenia či prístroje na zaznamenávanie seizmickej aktivity.

Sankcie voči KĽDR

Bezpečnostná rada (BR) OSN uvalila 11. septembra na Severnú Kóreu doteraz najprísnejšie sankcie navrhnuté Spojenými štátmi, ktoré sú reakciou na zatiaľ posledný jadrový test krajiny.
Tieto opatrenia zahŕňajú zákaz vývozu textilu z KĽDR a obmedzenie dovozu ropy, rafinovaných ropných produktov, kondenzátov a skvapalneného zemného plynu do krajiny.
Po uvalení sankcií BR OSN zároveň požiadala spomínaný výbor, aby pripravil nové označenia tovaru s dvojakým použitím. Medzi ďalšie položky na zozname patria napríklad aj časticové urýchľovače, koncentrované formy kyseliny dusičnej či zariadenia na zaznamenávanie a meranie radiácie.
Viac k témam: Kim Čong-un, KĽDR Kórejská ľudovodemokratická republika, OSN Organizácia spojených národov, sankcie proti KĽDR, Severná KóreaZdroj: Webnoviny.sk - style="text-decoration: underline">OSN rozšírila zoznam zakázaného tovaru pre Severnú Kóreu © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow