28. september 2020. Václav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Ostrovy Nového Zélandu sa po zemetrasení k sebe priblížili

SITA SITA SITA  18.11.2016 18.11.2016  

Zemetrasenie nespôsobilo len pohyb pevniny na severe Južného ostrova, ale prakticky v celej krajine. Wellington 18. novembra (WebNoviny.sk) - V dôsledku zemetrasenia s magnitúdou 7,8, ktoré v pondelok zasiahlo Nový Zéland, sa skrátila vzdialenosť medzi Severným a Južným ostrovom - dvoma hlavnými ostrovmi, ktoré túto krajinu tvoria. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na novozélandské úrady.
Odporúčame:

Nový Zéland zasiahlo ďalšie zemetrasenie, hlásia obete

Podľa novozélandskej monitorovacej služby GeoNet mimoriadne silné zemetrasenie posunulo pevninu na Campbellovom myse, ktorý tvorí severovýchodný cíp Južného ostrova, o dva metre bližšie k severnému ostrovu. Mesto Kaikoura ležiace na východnom pobreží Južného ostrova sa v dôsledku zemetrasenia zdvihlo o 70 centimetrov. "Všetok tento pohyb nastal počas zemetrasenia v priebehu niekoľkých sekúnd," uviedol na svojom blogu GeoNet.
Zemetrasenie však nespôsobilo len pohyb pevniny na severe Južného ostrova, ale prakticky v celej krajine. Južná časť východného pobrežia Severného ostrova sa posunula o jeden až päť centimetrov na západ, zatiaľ čo novozélandská metropola Wellington sa posunula o dva až šesť centimetrov na sever.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow