19. september 2020. Konštantín. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Osýpky sa vyskytli už aj u susedov. Hygienik odporúča zaočkovať deti

 8.3.2017 8.3.2017  

BRATISLAVA 8. marca (WebNoviny.sk) - Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ) monitoruje výskyt osýpok. Ako informoval v stredu na brífingu hlavný hygienik SR Ján Mikas, epidemiologická situácia na Slovensku je priaznivá. "Za posledné roky sme nezaznamenali ani jeden prípad domáceho ochorenia, ani importovaný prípad osýpok," povedal.
Možnosť importu osýpok na Slovensko sa však podľa Mikasa nedá vylúčiť. "Preto odporúčame rodičom, ktorí nedali zaočkovať svoje deti z dôvodu zavádzajúcich informácií a argumentov antivakcinačných aktivistov, aby kontaktovali pediatra a prediskutovali možnosť ich zaočkovania," apeloval hlavný hygienik. Epidémie veľkého rozsahu neočakáva.
V roku 2016 bolo v rámci EÚ hlásených viac ako 4 tisíc prípadov osýpok a epidémie boli hlásené z Francúzska, Írska, Anglicka, Walesu a Talianska. "V súčasnosti prebiehajú epidémie v Rumunsku, Rakúsku, Nemecku, Taliansku a Belgicku," informoval Mikas. Hlavný hygienik upozornil, že ku koncu januára tohto roka bol najvyšší počet prípadov v Rumunsku.
"Čo sa týka medializovaných správ, môžeme potvrdiť, že v maďarskom meste Makó, ktoré leží blízko rumunských hraníc, zaznamenali 11 ochorení na osýpky, z toho päť prípadov bolo laboratórne potvrdených," dodal Mikas.
Viac k témam: očkovanie, osýpky, Úrad verejného zdravotníctva SR, zdravotníctvoZdroj: Webnoviny.sk - Osýpky sa vyskytli už aj u susedov. Hygienik odporúča zaočkovať deti © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow