25. október 2020. Aurel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Otvorili Vianočnú poštu, Ježiško už dostal tisícky listov

SITA SITA SITA  18.11.2016 18.11.2016  

Ježiško si preberá listy počas celého roka a na všetky odpovedá pred Vianocami aj s malým darčekom.RAJECKÁ LESNÁ/ŽILINA 18. novembra (WebNoviny.sk) – Slovenská pošta v piatok v Rajeckej Lesnej oficiálne otvorila 18. ročník Vianočnej pošty. Na poštovú adresu "999 99 Ježiško" prišlo už vyše tritisíc listov, z toho takmer 1 200 zo zahraničia. V dedine na úpätí Súľovských vrchov, neďaleko Žiliny, si Ježiško preberá listy zo svojej poštovej schránky počas celého roka a na všetky odpovedá pred Vianocami.
"Prvý tohtoročný list zo Slovenska dostal Ježiško už na konci augusta od Sofinky z Levíc. Prvý zahraničný list prišiel do Rajeckej Lesnej z exotického Taiwanu už v máji. Práve z Taiwanu prichádza najviac zahraničných listov, k dnešnému dňu je to už takmer 900 listov," uviedla hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková.
Odporúčame:

Pošta vydala nové známky, zobrazujú šúrsky jelšový prales

Projekt Vianočná pošta organizuje Slovenská pošta už od roku 1999. "V priebehu doterajších 17. ročníkov Ježiškovi poslali deti z celého sveta viac ako 1,5 milióna listov so svojimi vianočnými želaniami. Najúspešnejším rokom bol rok 2015, keď Ježiško dostal takmer 120-tisíc listov. Veľmi sa tešíme, že takto aj Slovenská pošta môže prispieť k vianočnej atmosfére a pomôcť rodičom v udržiavaní tradícii písania vianočných listov Ježiškovi," povedal generálny riaditeľ Slovenskej pošty Robert Gálik.
Ježiškovi počas celého roka píšu aj deti z Číny, Austrálie, Japonska, Nového Zélandu, USA, Kanady, Malajzie či Austrálie. Ježiško odpisuje deťom nielen v slovenčine, ale aj v angličtine a tiež v Braillovom písme. "Vianočné listy píšu najmä malé deti, občas prídu však aj listy od starších detí či dospelých, ktorí sa takto na chvíľu vrátia do detstva a zaspomínajú si na krásne vianočné zážitky. Niektoré deti napíšu krátky list so želaním zdravia a šťastia celej rodine, niektoré si želajú úspech v škole a iné pošlú dlhý zoznam darčekov, aby si Ježiško mal z čoho vybrať," dodala Dorčáková.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow