27. september 2020. Cyprián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Páchateľ z Berlína prišiel do Nemecka ako utečenec

SITA  20.12.2016 20.12.2016  

Podozrivý z útoku na vianočných trhoch zrejme býval v niektorom z berlínskych utečeneckých táborov.BERLÍN 20. decembra (WebNoviny.sk) - Podozrivý muž, ktorý v pondelok večer zrejme zámerne vošiel s neosvetleným kamiónom na vianočné trhy v Berlíne, mohol prísť do Nemecka tzv. balkánskou migračnou trasou. Uviedli to v utorok nemecké bezpečnostné zdroje.

ÚTOK V BERLÍNE

Príslušníci špeciálnej policajnej jednotky SEK dnes ráno prehľadali hangáre na bývalom berlínskom letisku Tempelhof. V jeho areáli sa nachádza najväčší tábor pre utečencov v Berlíne. Podozrivý totiž zrejme býval v niektorom z berlínskych utečeneckých táborov.
Odporúčame:

Foto: Do davu na vianočných trhoch v Berlíne vrazil kamión

Reakcie politikov na útok kamiónom v Berlíne

Polícia vypočula štyroch mladíkov z hangára č. 6, nikoho však nezadržala, povedal hovorca úradu pre utečenecké záležitosti Sascha Langenbach. Na operácii, ktorá sa začala v utorok o 03.00 h nadránom, sa zúčastnilo približne 250 policajtov. Počet nasadených príslušníkov následne znížili. Operácia mala pokojný priebeh. Zásah sa skončil približne o 08.00 h.
Predpokladá sa, že podozrivý muž, ktorý používal rôzne identity, pochádza z Pakistanu alebo Afganistanu. Agentúra DPA s odvolaním sa na zdroje z prostredia bezpečnostných zložiek píše, že muž prišiel do Nemecka ako utečenec tzv. balkánskou trasou vo februári. Nemecká televízia RBB uviedla, že páchateľ pochádza z Pakistanu a do Nemecka prišiel už skôr - vlani v decembri - a na úradoch sa zaregistroval až vo februári.
Vyšetrovanie incidentu prevzal Spolkový kriminálny úrad (BKA).
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow