19. január 2021. Drahomíra. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Páchateľ z Berlína uniká, polícia vyhodnocuje stovky indícií

SITA  21.12.2016 21.12.2016  

Berlínska polícia uviedla, že ohľadne útoku na vianočných trhoch vyhodnocuje viac ako 500 indícií. Vyšetrovatelia pracujú s výpoveďami svedkov, stopami DNA či odtlačkami prstov, ale aj s údajmi o polohe, ktoré umožňujú identifikovať mobilný telefón páchateľa.BERLÍN 21. decembra (WebNoviny.sk) - Pri pátraní po osobe, ktorá spáchala pondelňajší útok na vianočné trhy v Berlíne, je značná šanca, že už čoskoro prinesie očakávaný výsledok. Predseda odborovej organizácie Zväz nemeckých kriminalistov (BDK) André Schulz sa tak vyjadril v utorok večer vo vysielaní televíznej stanice ZDF.

ÚTOK V BERLÍNE

Šéf kriminalistických odborov je podľa vlastných slov "pomerne optimistický", pokiaľ ide o možnosť, že sa už v priebehu stredy alebo "v blízkej budúcnosti" verejnosť dozvie o novom podozrivom. Hoci zatiaľ nemohol zverejniť podrobnosti, prezradil, že vyšetrovatelia majú k dispozícii "dobré indície" a "veľmi veľa záchytných bodov".
Berlínska polícia uviedla, že ohľadne pondelňajšieho útoku vyhodnocuje viac ako 500 indícií. Podľa Schulza vyšetrovatelia pracujú s výpoveďami svedkov, stopami DNA či odtlačkami prstov, ale aj s údajmi o polohe, ktoré umožňujú identifikovať mobilný telefón páchateľa. "Máme veľa možností, ako nájsť túto osobu," ubezpečil.
Po tom, ako polícia pre nedostatok dôkazov prepustila prvého podozrivého, ktorým bol 23-ročný Pakistanec zadržaný blízko miesta útoku, sa vyjadril optimisticky aj nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere. Vo vysielaní ZDF vyjadril očakávanie, že vo vyšetrovaní nastane pokrok.
K útoku kamiónom v berlínskej štvrti Charlottenburg, ktorý si vyžiadal 12 mŕtvych a 48 zranených, sa prihlásila v utorok teroristická organizácia Islamský štát (IS).
Odporúčame:

Foto: Do davu na vianočných trhoch v Berlíne vrazil kamión

Reakcie politikov na útok kamiónom v Berlíne

K útoku v Berlíne sa prihlásil Islamský štát, páchateľ uniká

Záznamy GPS ukázali, čo robil páchateľ pred útokom na trhy

Merkelovú útok v Berlíne šokoval, bol krutý a odporný

Na vianočných trhoch v Berlíne boli aj slovenskí futbalisti

Fico: V Berlíne išlo o útok proti kultúrnej identite Európy

Na Slovensku platí druhý stupeň teroristického ohrozenia

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow