26. september 2018. Edita. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Pacientka v Česku zahynula pri vyšetrení röntgenom, zabila ju časť zariadenia

 12.10.2017 12.10.2017  

ÚSTÍ NAD LABEM 12. októbra (WebNoviny.sk) - Pacientka v Masarykovej nemocnici v Ústí nad Labem zomrela vo štvrtok po tom, ako na ňu spadol röntgen.
Nešťastie sa stalo počas bežného vyšetrenia 80-ročnej ženy, podľa dostupných informácií na ňu spadla časť zariadenia. Ako informuje spravodajský portál Novinky.cz, prípad už vyšetruje polícia, ktorá vzhľadom na začiatok vyšetrovania nechce oznámiť okolnosti incidentu.
"Pri štandardnom vyšetrení pacientky došlo k uvoľneniu röntgenového žiariča. Žena utrpela závažné zranenia, ktorým aj napriek intenzívnej starostlivosti lekárov podľahla," potvrdil Ivo Chrástecký, hovorca spoločnosti Krajská zdravotní, pod ktorej správu nemocnica patrí. Podľa neho spoločnosť prijala okamžité opatrenia, aby ochránila bezpečie ďalších pacientov. Röntgenové zariadenie používali v Masarykovej nemocnici od decembra 2015, pričom tento rok v júni prešlo bezpečnostno-technickou kontrolou.
Viac k témam: Česká republika, nehodaZdroj: Webnoviny.sk - style="text-decoration: underline">Pacientka v Česku zahynula pri vyšetrení röntgenom, zabila ju časť zariadenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow