26. september 2020. Edita. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Pankov: Alexandrovovci budú žiť a zostanú symbolom Ruska

SITA  27.12.2016 27.12.2016  

Alexandrovovci majú spolu 285 členov, haváriu lietadla neprežilo 68 umelcov a zamestnancov súboru.MOSKVA 27. decembra (WebNoviny.sk) - Alexandrovov súbor piesní a tancov bude žiť a zostane symbolom armády a Ruska.
Vyhlásil to pred novinármi námestník ruského ministra obrany Nikolaj Pankov v súvislosti s nedeľňajšou nehodou lietadla, pri ktorej zahynulo 68 členov a interných zamestnancov súboru. Na palube lietadla ruského ministerstva obrany, ktoré sa krátko po štarte z ruského Soči zrútilo do Čierneho mora, bolo 92 ľudí.
Pankov spresnil, že Alexandrovovci majú spolu 285 členov. "Zahynulo 68 umelcov a zamestnancov súboru, dnes to môžeme takto povedať. Je to veľmi veľká strata. Budeme veľmi tvrdo pracovať na tom, aby sme ich nahradili. Súbor bude žiť...a zostane symbolom našej armády a našej krajiny," zdôraznil Pankov.
Odporúčame:

Zverejnili možné príčiny pádu lietadla s Alexandrovcami

V mori našli úlomky trupu havarovaného ruského lietadla

Rusko smúti, pred sídlom Alexandrovcov sa vŕšia kvety

Exkluzívne Alexandrovci: Svoju zbraň nosíme stále pri sebe

Koncerty Alexandrovovcov napriek nehode zrejme rušiť nebudú

Profil ruského armádneho súboru piesní a tancov Alexandrovci

Zahynulo všetkých päť sólistov súboru

Smrť kolegov bola šokom pre tých členov súboru Alexandrovovcov, ktorí sa zájazdu do Sýrie z rôznych dôvodov nezúčastnili. Medzi nimi je aj sólista Vadim Ananev, ktorému povolili neúčasť na novoročnom koncerte pre ruských vojakov v Sýrii kvôli narodeniu dieťaťa.
Ananev v rozhovore pre agentúru AP uviedol, že pri nehode zahynulo "všetkých päť sólistov" súboru, ktorí boli súčasne jeho blízkymi priateľmi. "Poznám ich 30 rokov. Poznám ich ženy a deti. Aj kvôli nim sa cítim strašne, kvôli tomu, o čo všetko som prišiel," dodal.

Možné príčiny pádu lietadla

Lietadlo ruského ministerstva obrany typu Tu-154 smerovalo v nedeľu na ruskú leteckú základňu Humajmím v sýrskej provincii Lázikíja, keď sa krátko po vzlietnutí z letiska v Soči zrútilo do Čierneho mora. Medzi pasažiermi sa nachádzali desiatky spevákov súboru Alexandrovovci, ale aj novinári a vojaci.
Ruská Federálna bezpečnostná služba informovala, že hlavnými pracovnými verziami príčin pádu lietadla ministerstva obrany z 25. decembra je "prítomnosť cudzích predmetov v motore, zlá kvalita paliva, ktorá mohla viesť k strate výkonu a zlyhaniu motorov, chyba pilota a technická porucha lietadla."
FSB súčasne oznámila, že nateraz neboli zistené žiadne príznaky či fakty o tom, že na palube lietadla sa odohral teroristický útok alebo diverzia.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow