25. september 2020. Vladislav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Pápež František napísal list prezidentovi Sýrie Asadovi

SITA SITA SITA  12.12.2016 12.12.2016  

Pápež v rámci tradičnej modlitby Anjel Pána vo Vatikáne dôrazne vyzval na mier v sýrskom Aleppe.VATIKÁN/DAMASK 12. decembra (WebNoviny.sk) - Pápež František adresoval list sýrskemu prezidentovi Bašárovi Asadovi, ktorý v pondelok najvyššiemu sýrskemu predstaviteľovi odovzdal veľvyslanec Svätej stolice v Sýrii, kardinál Mario Zenari. O obsahu listu nuncius neprezradil ani najmenšie podrobnosti.
Talianske médiá však priniesli informácie, podľa ktorých sa v liste odsudzuje akákoľvek forma násilia a extrémizmu. Najvyšší predstaviteľ katolíckej cirkvi podľa rovnakých zdrojov žiada od všetkých strán zainteresovaných na sýrskom konflikte, aby sa intenzívnejšie angažovali za ukončenie vojny a obnovenie mieru v krajine.
Odporúčame:

Sýrska armáda kontroluje už skoro celé východnej Aleppo

Iba v nedeľu pápež v rámci tradičnej modlitby Anjel Pána vo Vatikáne dôrazne vyzval na mier v sýrskom Aleppe. "Apelujem na vedomie zodpovednosti všetkých, aby prijali rozhodnutie v prospech civilizovanosti". Znamená to "nie" ničeniu a "áno" mieru, podporu ľuďom v Aleppe a v Sýrii, vyhlásil a súčasne upozornil, že neslobodno zabúdať na utrpenie rodín, detí, skôr narodených a chorých v Aleppe. Osobne sa modlí každý deň za ľudí v obliehanom meste.
Najvyšší predstaviteľ katolíckej cirkvi varoval pred nebezpečenstvom zvykania si na správy o vojne a ničenie v Sýrii a dodal: "Sýria je krajinou s bohatými dejinami a kultúrou. Nemôžeme akceptovať, že by sa to v dôsledku vojny malo spochybniť," podčiarkol.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow